Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kdy schovat závojnatky?

dOBRÝ DEN , doma máme v rybníčku závojnatky a můžu se zeptat kdy je dát zpět do akva? Při jaké teplotě je mám schovbat? A za jak dlouho se začne množit rak mramorový, poté co dosáhne dospělosti?

pokial rybníček nezamrza kompletne až po dno,závojnatky možno chovať celoročne vonku bez prelovovania do nejakého zimovacieho akvária,sú to otužilé chladnomilné ryby,podmienka je ovšem dostatočne hlboká voda,ktorá nezamrzne kompletne aj s rybami,pokial rybníček zvykne zamrznúť kompletne,tak ryby vyloviť pred príchodom prvých mrazov,alebo ked teplota vonku trvalo začne klesať k nule a objaví sa prvý náznak mrznutia vody,záleží na zemepisnej polohe,v dnešnej dobe to môže byť kludne aj druhá polovica novembra