Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak upravit gh?

Dobry den jiz nekolikrat jsem zde zadal o rady a vzdy jsem uspesne pochodil tak doufam ze to ted bude stejne.Loni jsem dostal od znameho akva s prislusentvim take nejake testy a vypsal mi co by jak melo byt napsal mi NO2-0 NO3-50 GH-14 KH-0 PH-6,4 ALE NEJSEM SI JIST JETLI JE VSE V PORADKU mam nejake parmicky cichavce skalary neonky pancernicky ancistruse a sumecky.delal jsem test vody vse tak nejak sedi jak mi poradil jen GH ne mam studnicni vodu a gh mi vychazi kolem4 az 7 je nejaka moznost GH upravit?je to vubec nutne pro tyto druhy ryb?Predem dekuji za odpovedi...

Podle mne je úplně zbytečné řešit to jaké má voda hodnoty v případě akvária na "koukání" s klasickýma rybkama.
Já měl terčovce ve vodě, kde byla celková tvrdost 40stupňů a nic jim nechybělo....
Čím víc budete vodu měřit, tím víc se v tom budete "vrtat" a to co do teď fungovalo fungovat přestane

Já se připojuji k názoru Bahna, že NO3 50Mg/l je moc. Maximum tak 30Mg/l.
Dále se mi nelíbí ani KH-0 i ta by měly být alespoň 4 jinak dochází k nestabilitě PH. Nechá se zvýšit přidáním jedlé sody.
Jinak na studniční vodu GH 4-7 je poměrně málo.
Je dobře , že testuješ kvalitu vody. Tvrzení , že je to zbytečné a rybám je to jedno je absolutně zcestné a s akvaristikou nemá nic společného.

Tak to si dovoluju důrazně oponovat.
Pitná voda musí splňovat přísné normy, takže pokud mám akvárium na koukání a pravidelně ho udržuji je to zcela zbytečné!

Množíval jsem rybky na prodej (měl jsem pěstírnu o obsahu 10 000l)a ani tehdy jsem vodu často neměřil. Množil jsem běžné rybky, ale i náročnější druhy. Naučil jsem se vodu míchat od oka. Zbytečně děláte akvaristiku složitou.
Na prodejně mám akvárium cca 100l. Nikdy jsem tam vodu neměřil a přesto akvárium prosperuje. Jak je to tedy podle Vás možné?

Je evidentní , že každý si představuje jak vytvořit biotop pro ryby úplně jinak. Voda z vodovodu samozřejmě musí splňovat přísné normy,(lavně s ohledem na lidský organizmus), ale určitě je rozdíl ve vodě třeba pro neonky a nebo tlamovce. Větu "Naučil jsem se vodu míchat od oka" nemá cenu snad ani komentovat.
O nestabilitě PH u nulové KH jsem už psal.

Tak mě tedy řekněte, jak chcete dělat biotop pro akvárium, kde je několik rybích druhů. každý z jiného kouta světa, tedy z úplně jiných vod??? Tak jak to má tazatel ve svém akváriu.
Bez urážky, pár ryb a akvárií mě za můj život už rukama prošlo a za tím, že je se terčovec může cítit dobře ve vodě, která by podle Vašich měření pro něj měla být nevhodná si stojím!!
Samozdřejmně, že voda nemůže obsahovat hodně dusitanů, případně jiných jedovatých látek. Ale v akváriu, které doma slouží na okrasu a jeho majitel se o něj vhodně stará není potřeba vodu měřit