Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ancistrusy - líhnutí a starostlivost rodičů

Dobrý den

po dlouhé době se mi konečnš vytřeli ancistrusy.

Mám několik dotazů:
- v nádrži jsou dospělé samce i samice společně pohromdě, cca 15 kusů (6-15cm).
Můžou ohrozit mladé, nebo je nechat pohromadě?

- výtěr probíhal střídavě v jednom květníku s hnedým i zlatým samcem, péče o jikry byla taky střídavá
Je to u ancistrusů normální? Nikdy před tím jsem to nepozoroval

- čím krmit mladé? Je potřeba něco speciál, nebo si poradí i se salátem a tabletama?
- za jak dlouho by se měli vylíhnout a rozplavat? (voda 24-25°C)

Děkuji za postřehy a informace.

DKK

1:Dospělí mládé neohrozí(obvykle)otázka je co ostatní druhy v nádrži,2:Normální to není ,ale stává se to.3.Pokud zůstanou ve společné nádrži s krmením bych si starosti nedělal,při odchovu v elementce MikroMin+zelené.Vykulení při této teplotě asi 3-4dny, rozplaváví přibližně po týdnu, ještě ke krmení pokud máte mikri mohu vřele doporučit.Mnoho ůspěchů.Śalom.