Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rak Mramorový-odchov

Dobrý den, mám raka mramorového a ten měl vajíčka.vajíček začalo postupně ubývat a když byli už na vylíhnutí zbyla jen dvě a z těch se vylíhly dva malí ráčci.Za pár dnů už opustili matku tak jsem jí oddělil a oni byli v pohodě jenže za 1 až 2 týdny oba umřeli. Nevíte příčinu? krmím je vločkama pro ryby a račíma tabletama.

Moc vás prosím: poraďte.

Ahoj,
jak často meniš vodu? /cca na tri tydny jednu tretinu, ja dodavam pak jenom dodatek *aquatan a nitrivec* , pro upravu vody.
svemu rakovi občasno na "vylepšenou dam nakou malou ribičku". Jinak když už ma vajička moc nezasahuj do vody, spiš na dva tejdny očisti filter. No a když už se to vykuli, tak jich vubec nemusiš oddelovat, ono jich velky rak nesnede, on jich pak že naky tejden drži na bričku, in jich "vyprovazi" na lov za hranou, moji se vykulili na silvestra, tak jim jdu shanet domov nekde do aqvaristik, protože jich mam okoli stovky!
hodne štesti preje lucia

Dobrý den, je mi to velice líto, ale je to celkem běžné. Víte, malí ráčci se pár dní po vyklubání z vajíčka svlíkají a to je dokonce i víc než 50% šance že umřou. Takže si z toho nic nedělejte, příště se to třeba vydaří :-)

Dobry den,

shanim: Raka Mramoroveho, Deceitful Crayfish, Pro rozmnožení nepotřebuje partnera. Diploidní samičky kladou diploidní vajíčka, ze kterých vznikají geneticky identičtí jedinci - slycel jsem na tom na CRo a chtel bych tuto hricku prirody lepe poznat - dekuji za tip kde sehnat - jsem z Prahy.

Hrncirik

Dobrý den, chovám raky mramorové již třetím rokem. V akva jich mám běžně i ke čtyřicíti kouskům různých velikostí. Momentálně mám několik moc pěkných asi tak 6-7 cm velkých, tedy několik měsíců starých. Pokud máte zájem, dávám je zadarmo. Problém je, že jsem ze západních Čech a to se asi osobní odběr až z Prahy nevyplatí. Jedině, kdyby jste měl asi náhodou cestu kolem, tak mne kontaktujte na 603 903 917. Přeji pěkné svátky

Dobrý večer.nevím kam napsat svůj dotaz? Tak to zkouším sem...mam raky mramorový a teď cca 14dni mi postupně umírají,nejdřív jim upadavaly přední končetiny,pak se začaly pozirat navzájem a teď umírají,voda se začala kazit a to u nich mám i šneka tak aby něco nechytl od nich? A mokud mají raci mor tak co s nimi? A co se sněhem? Měla jsem tam i 3ks s vajíčkami teď už mám jen 1raka s vajíčky.dekuju za odpovedi