Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kominíček rozmnožování

Dobrý večer,mam dotaz ohledně rozmnožování kominíčka dneska jsem se díval na net a tam bylo že sameček je štíhlý a samečka robustní a když čeká tak je uplně tlustá má hranaté břicho a já se na ní díval a ona byla nad kamenem a vypouštela ze sebe takový oblak nečeho na netu bylo napsano že to dělaj když kladou a trváto to několik hodin tak jsem jí hned hodil do porodničky i se samečkem a od te doby nic.Poraďte co mám dělat?Díky

Rozmnožování je snadné a úplně stejné jako u ostatních živorodek.
To , že nemáš v porodnici potěr bude nejspíš tím, že se ti rodiče dostali na mimina a ony zažily co je kanibalismus. Příště až budeš pozorovat, že samička má hranaté bříško, dej ji do porodnice samotnou, bez samce a hlavně dbej na to, aby se ti nedostala na mláďata, i ona je požírá, jinak další příště bude cca za 30 dní.
PB

A nebo je úplně nejlepší uříznout PET lahev, nechat díl co je víčko, to odšroubovat a uvělat díry do hrdla proti sobě tak, aby bylo možné prostrčit dvě špejle nebo zápalky skrz a máš porodnici hotovou, bez mechu, bez sítěk a za cenu dvou zápalek a 1/3 Pet lahve. Širší část umístíš těsně pod krycí sklo, aby ti nevyskočila a porodnici upevníš pomosí polystyrenu nebo drátem přes okraj....
PB