Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nálevník

Prosím o radu, jak se zbavit nálevníka? Jsem teprve začátečník, ale dočetla jsem se, že mléčné zbarvení vody a jakoby bílý prach je nálevník. Pokusila jsem se vyřešit problém zateměním na 24h. a zhruba 5dní nekrmit(toto mi poradili v obchodě), také jsem zvýšila vzduchování. Bohužel to však nepomohlo. Už nám odešli dvě rybičky, které zprvu plavaly u hladiny. Chtěla bych tedy raději použít nějakou účinnou chemii. Děkuji za každou radu :-)

Mě se osvědčila metoda, kdy do akvária najelu "špínu" z nějakého déle provozovaného filtru (od kamaráda). Akvárium sice chvíli vypadá jako žumpa :-), ale do druhého dne je po nálevníkovi. Pak je důležité minimálně 14 dní nečistit filtr, a když, tak opět část toho bordelu z něj vrátit do akvária.
Tohle mi funguje a chemii netřeba.