Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna vody v malém akva

Dobrý den,

koupila jsem si malé akva 20L. Mám tam jednoho samečka bojovnice a paví očka 6ks.
Mám filtr se vzduchováním, výrobce udává, že je na 50L-100L akva, což se mi moc nezdá, ale budiž.
Jde mi o to, že se voda tak po 14 dnech vždy zkazí, byť by to měl filtr zvládnout.
Já vždy přendám rybičky do nádoby s částí původní vody, vše vyleju, vyčistím písek, kameny a rotlinky (mám jednu živou a zbytek umělé).
Dělám vše správně? Nebo dělám někde chybu a proto se voda takhle rychle kazí?
Nemám bohužel žádné zkušenosti a ve zverimexech říká každý něco jiného. Mám třeba použít nějakou chemii, nechám vždy vodu odstat a zamíchám, pak leji do akvária.

Mockrát vám děkuji

Akvárium je pro tolik ryb malé. Ryby se z akvária nevyndavají!!! Pořiďte si odkalovač a odkalte s tím jen usazené nečistoty ve štěrku a zbytek dolejte vodou stejné teploty jako je v akváriu. Tím, že vše vyndáte zničíte všechny prospěšné bakterie, které jsou právě ve štěrku a ve filtraci. Na internetu je spousta článků o chovu rybiček a jak se postarat o akvárium aby bylo čisté, stačí jen číst. Chemie není potřeba.