Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybky-růst.

Dobrý den. Mohu se zeptat jestli, když mam blackmolly (cca 27 kus.) v 18 litr. akvárku budou menší a když je dam do 45 litr. budou větší??? Jaká velikost akvárky je lepší??? Děkuji za odpovědi.

Velikost akvária ti neomezí vzrůst ryb. Ale zvýší šanci že ti ryby pochcípají na otravu vlastním odpadem a nebo se v té tlačenici prostě umlátí. Black molly jsou celkem velké ryby a potřebují minimálně dvakrát takové akvárko než je 45litrů. Taky jsou to živorodky, to je plavající továrna na jedovaté bobky, takovéhle akvárko je pro ně nevhodné. BTW: pokud množíš stále stejné ryby velice rychle je degeneruješ a začnou se ti rodit ryby křivé a nebo se nedožijí dospělosti. Genofond je potřeba pravidelně obohacovat.