Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nanoakvárium - vhodné rybky

zdravím. Doma máme jedno 12ti litrové akvárium, tak jsem se teď začal zajímat o jeho využití. Určitě bych do něj chtěl krevetky a ještě nějaké rybičky by to chtělo. A myslím že ty cichlidy co máme ve velkém do toho malého rvát nebudu :-D. Líbila by se mi tam asi čtveřice Corydoras pygmaeus, ale nevím jestli je toto akvárium na tyto rybičky dostatečně velké.

Dvanácti litrové akvárium je tak pro krevetky nic víc. A jakmile tam dáš dno, filtr a topítko tak budeš třeba jen na objemu 8 litrů a to už je zoufale málo. Vzhledem k tomu že nevím jak pokročilý akvarista jsi tak od toho raději rychle upusť. Udržet takhle malé akvárium dlouhodobě fungující je pro začátečníka nemožné.