Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyskakování ryby

Zdravím,

chci se zeptat, mám bettu bojovnici a vždy, když ji krmim, tak strašně skáče. Nevím, proč. Někdy mám už jen ruku nad akvárkem a ona po mě hned vyskočí, nekdy mam i strach, ze jak skoci, ze skoci mimo akvarko. Poradite, co to znamena? Diky

Žeby bola naučená na skákanie za potravou ? Kedysi dávno som sa tak "hral" s rajovcami, že som im držal nad hladinou v pinzete potravu a oni za ňou skákali. Podobne aj bojovnice majú takéto vlohy, ale keď sú k tomu vyslovene vedené, vznikne z toho zlozvyk, ktorý im môže byť osudný. Tie moje "cvičené" rajovce tiež začali skákať, hocikedy som len odchýlil krycie sklo a viac krát skočili na zemi...

Predpokladám, že akvárium máš kryté sklom. Skús kŕmiť tak, že upútaš pozornosť bojovnice na jednej strane, odtiahneš sklo na druhej a tam zakŕmiš