Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řasy v 225 litrovym akvárium

dobrý den. mám akvárium 225 litrů. mam problem s řasama. jsou na skle, na rostlinách a kořenu. a vim, že byste mi doporučili šneky. ale ja mam mřenky pakistancky, a ty šneky likvidují. takže asi nemám jinou možnost, než chemii. tak mi prosim napište vás názor. děkuji.

Abych řekla pravdu tak chemie (tetra algumin) mi nikdy nepomohla tolik jako pravidelné odkalování aby řasy neměli tolik živin. Snížit dobu svícení a odkalovat, mechanicky odstraňovat z čeho to jde. Měla jsem ruduchu, z kořenů jsem ji sundala drátěnkou na nádobí (nylonovou), ze skla škrabkou na sklo se žiletkou (k sehnání v běžné akvaristice) A z rostlin roztokem sava 1:20 ponoření rostliny na 3 minuty bez kořenů ale tohle zřejmě funguje jen na ruduchu, nepíšeš jakou řasu máš. Rozsivky třeba zmizí většinou samy po ustálení biologické rovnováhy když už v akváriu není nadměrné množství čpavku.