Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárko 20 - 25 L

Ahoj,

chtěl bych se poradit. Založil jsem si akvárko.
Je velmi malé a vybírám do něj rybky. Ovšem líbí se mi spoustu druhů, ale jsem si vědom, že mám velmi omezenou kapacitu na prostor. Proto bych se chtěl zeptat co by jste mi doporučili a popř. v jakém počtu. Vím, že nechci paví očka, mečovky, krevetky.

Líbí se mi: Barbodes Schuberti (parmičky), Papiliochromis Ramirezi - Eletric Blue (cichlidky), Corydoras Sp. Black Venezuela (pancéřníčci) a popř. neonky + ancistrus.

Kdyby jste mi prosím z těchto rybek doporučili nějaký poměr popř. jiné druhy z těchto řádů. Chtěl bych alespoň 2 barvy ryb mít.

Rostlinku jsem si pořídil Lilaeopsis novae zelandiae. Ještě bych přidal nějakou vyšší barevnou, nenáročnou, kdyby jste věděli.

Děkuji moc za rady.

Parmičky v žádném případě, jsou to hejnové ryby - Parmička zlatá se dorůstá 10 cm a potřebuje nádrž o velikosti alespoň 80l. Cichlidka ramirezova taky ne, pro tu je vhodná nádrž alespoň 50l. Pancéřníček je také hejnová rybka takže taky ne, protože by jich mělo být více jak 6 kusů a potřebuje nádrž o velikosti alespoň 40l. Neonky taky ne jsou to také hejnovky, které se mají chovat v minimálním počtu 10ks. Ancistrus taky ne, potřebuje nádrž o velikosti 60l, dorůstá se 15 cm. Vzhledem k tomu, že plánuješ nádrž o velikosti 25l, přidáš štěrk, dekorace, rostliny a techniku čistý objem nádrže klesne tak na 18l, do toho bych doporučila Bojovnici pestrou, chov je poměrně snadný, jsou vyšlechtěny v krásných barvách.

Barevné rostliny většinou potřebují silné osvětlení a jejich pěstování je náročnější. Minimum je 50 W/l ale většinou potřebují 75W/l. Mezi nejméně náročné patří například druhy Plevuněk.