Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stolek pod akvárium Diversa Solid

Zdravím,

chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti se stolky pod akvárium od společnosti Diversa.
Konkrétně mne zaujal Stolek pod akvárium SOLID 80x35x75 rovný DIVERSA

Podle obrázků je ale skříň sestavena z docela tenkých desek. Viz. obrázek produktu. Žádná známka zpevněné konstrukce pro akvarijní účely.

Myslíte si, že tato skříňka unese akvárium cca 86 litrů? 70x35x35

Děkuji za reakce. :beer:

Jde mi hlavně o bezpečnost a kvalitu zpracování, jelikož bydlím v bytě a prasknutí skříně / akvária by byla opravdu katastrofa. Nejlepší by byla asi nějaká kovová konstrukce.

Kde se dá něco takového sehnat?

Dražší to je, to ano ale je to opravdu kvalitní. Mám tu stejnou jen trochu větší pod aq 240l. Skříň přišla v demontu to vidím jako jediné mínus a ještě to, že desky jsou tenké ale zřejmě kvalitní, 240l mi na něm stojí od června a pořád je jako nový. Je skvělý, že je voděodolný, což u skříňky pod aq je dle mého názoru nezbytností. Úchytky jsou kvalitně vyrobeny a já si tak nemám na co stěžovat, svůj účel plní, vypadá hezky jen z té černé musím utírat prach min 2x týdně :-D Ono jestli máš aq necelých 100l tak můžeš použít téměr jakoukoliv skříňku když ji dobře vyztužíš a ušetříš tak :-) Já měla 112 na obyčejným nábytku z dřevotřísky a bohatě to stačilo. Ušetřené peníze by jsi tak mohl investovat do nádrže ale je to jen na tobě.

Děkuji za rady, koupím tedy tu výše zmíněnou.

Píšou tam:

"Skřínka se dodává v rozloženém stavu. Uvedené rozměry jsou až po smontování. Na vlastní žádost je možné dodat skřínku již smontovanou za příplatek 195,-."

Dále by mě zajímaly podložky. Nyní mám pod akváriem klasické linoleum a nevím, zda je to zrovna ideální. Navíc podle fotek má skříňka nahoře šrouby na které asi není nejvhodnější pokládat akvárium přímo.
Našel jsem nějaké podložky přímo pro akvarijní účely. Třeba Bezpečnostní podložka pod akvárium 80x35. Nějaké zkušenosti?

Nikdy jsem kupované podložky nepoužívala, Juwel co teď mám ten si to vyřešil sám nějakým plastem a když jsem měla Diversu na obyčejné skříňce tak jsem pod to dala filc. Spousta lidí používá i obyčejný polystyren. To lino bych tam klidně i nechala až takový tlak s tak malým aq nebude. Ty šrouby nevyčnívají ven. Nechala bych jen to lino a rovnou na to. Je škoda, že nepořídíš i akva k té skříňce vypadá to opravdu moc dobře :-) Ale to už je na tobě. Aq od Juwelu si nemůžu vynachválit, je chytře vyřešené.

Je pravda, že koupě celého setu se docela vyplatí. Člověk nemusí řešit osvětlení, které aktuálně netuším jak udělat. Zvažuji i nechat si udělat skříňku na míru, případně koupit klasickou skříňku a vyztužit ji kovovými L-ky. Přeci jen 3.000,- je docela dost. Potřebuji něco, s čím se bude dát akvárium i případně stěhovat atd.

No vyplatí, vypadá to moc hezky, kryt je skvělej a je to takový, že člověk přijde už k hotovýmu ale ne každýmu to vyhovuje, někdo chce lepší světlo, někdo lepší filtr atd.. K osvětlení můžeš použít osvětlovací rampu - např.: http://osvetleni-akvaria.heureka.cz/juwel-high-lit e-osvetlovaci-rampa-t5-70-cm-28-w/
Vyztužená skříň na tvé akva bohatě vystačí z obyčejného nábytkového obchodu. Zrovna nedávno jsme si pořídili stůl k PC a ta deska je 2x širší než deska, kterou mám na skříni pod aq :-D A to stěhování nějak nechápu....

To je pravda. Těch 100 kg asi opravdu není tak moc. Mrknu po nějaké skříňce, kterou bych případně trochu vylepšil.

Je škoda, že Juwel nevyrábí kryty samostatně.
Ty sety obsahují filtr, topítko a další věci, které již mám, takže by to byly zbytečně vyhozené peníze.
Klidně bych za pár stovek nechal slepit nové akvárko a k tomu zakoupil kryt na ten rozměr a nějakou tu obyčejnou skříňku.

Možná takto:

• Lepené akvárium 80cm x 35cm x 35cm
Akvarijní kryt 80x35 rovný ARISTO DIVERSA
• Nějaká ta skříňka, i když jak koukám do těch katalogů, tak cenově to vyjde skoro na stejno jako ty Juwel.

Tak ona se dá koupit jen ta rampa tu jsem ti už posílala, ta je přesně i v setu a jsou tam takový dvě plastový nudle jako kryt, dalo by se to vyrobit i z něčeho jiného čemu nebude vadit vysoká vlhkost. Juwel jsem si koupila už hlavně z důvodu, že je asi jako jediný prodejce s rovným krytem to co má Diversa a ostatní levný prodejci je hnus. Jako koupit si to můžeš ale mě se to vůbec nelíbí :-D A ceny jsou opravdu velmi podobné :-D U skříně Juwel je ta výhoda, že je voděodolný což je prostě pro mě nezbytností. Já být tebou tak koupím prostě obyč nějakou skříň co se mi hodí k nábytku v místnosti ať to nějak vypadá, dala bych tam ty kovoý eLka na vyztužení a koupila jen osvětlovací rampu, třeba tu Diversu s LEDkama jestli bude kvalitní nevím. Taky je důležitý přemýšlet nad rostlinami jestli je chceš abys nekoupil světlo moc slabé :-) Takhle zřejmě ušetříš nejvíc, což očividně chceš :-D No jo, akvaristika není nejlevnější koníček ale existují i dražší :-D To si vždycky říkám na uklidnění :-D

Super, díky za odkaz. To jsem opravdu přehlédl.

Zaujalo mě hodně to LED svítidlo. Přeci jen LEDky dneska frčí už jen díky obrovské úspoře energie a výdrži.
Navíc nebude zahřívat vodu.

Ještě to promyslím a v pondělí se hned vydám k lokálnímu prodejci nábytku BRW kouknout po nějaké té skříňce.

Mrknu se ještě ke konkurenci, jestli nějaká jiná firma nedělá podobná LED osvětlení, když říkáte že Diversa není příliš kvalitní značka.

Není to úplně stejný kryt ale rozhodně vypadá lépe jak od Diversy.

LEDky používají akvaristi hodně, sama nad nima přemýšlím, že ještě přidám pár W rostlinám, těch 108W co mám je pro mě na 240l málo. Je pravda, že zahřívají vodu, takže topítko mám vypnuté a teplota se mi drží stále na 25.6 stupňů. Na skříňky můžeš mrknout po netu, třeba M-T nabytek má docela levné komody, zkušenost mám i se stránkou nejlevnejsinabytek.cz Pod těch 100l bych asi ani já nekoupila přímo akvarijní stolek, který je zbytečně předražený kvůli přídavnému jménu. Spousta lidí si kupuje i LED trubice v elektru to bys možná mohl taky ušetřit nějakou kačku, na to jsem se nedívala, přes elektroniku do aq mám přítele :-D

Je to asi jedno jaky stolek
koupis.ja mam akvarium 80x38x40.Stolek od Juwelu a stejne se vepredu doska prohla cca.o 3 mm.akvarium mi povolilo ve spoji tak rychle resim nove.stolek budu vystuzovad drevenymi hranolkami 5x5 mm.neni to takova strasna prace.na vrch koupim kna miru urezanou kuch.desku.jestli jeste nejak muzu poradit maij:majo.42@seznam.cz