Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost akvária

Ahoj, zeptám se zde zkušených, jaký je podle Vás nejlepší rozměr pro akvárium při objemu 240L. Koupit spíš 120x50x50 nebo 120x40x60 (dxšxv)
Děkuji

Po případě jaký je asi nejlepší objem, myslím že 240 nebo max 300L je.dostačující, co myslíte.

"jaký je podle Vás nejlepší rozměr pro akvárium při objemu 240L. Koupit spíš 120x50x50 nebo 120x40x60 (dxšxv)" - to se ptáš na akvária o velikosti 300l nikoliv na velikost 240l. Volila bych raději nižší vodní sloupec. Čím vyšší akvárium, tím silnější osvětlení je třeba osadit.

Objem ti asi nikdo neporadí když tu nepíšeš co by jsi v nádrži chtěl mít. Každá ryba má jiné nároky na velikost akvária. Každopádně platí čím větší akvárium tím méně starostí (lépe se udržuje biologická rovnováha a stálost kvality vody).

No to zasa zalezi... ma to byt black water, alebo nejaka holandska zahradka? Za mna by to bolo tiez na sirku, ale to hlavne preto ze som skor na sumce, ale keby som musel nutne mat skalare alebo tercovce, tak to potom kazdy cm vodneho stlpca nieco da...

Děkuji za odpověď, vím o tom ze čím větší tím lehčí na údržbu, ale zase čím větší tím větší peněžní obstarávají, větší spotřeba hnojiva, úprava vody... navíc mi přijde ze na ty 300L a víc se už moc věcí nedá ani sehnat, třeba kryt atd.

No hlavne si urobte jasno v tom, cim tu nadrz chcete zarybnit, potom moze niekto naozaj poradit. O nejake hnojivo by som sa nestaral (alebo to ma byt cisto rastlinne akva?) a cim vacsi objem, tym menej sa to (plocha hladiny do objemu) vyparuje. A jasne, cim viac litrov, tym menej starosti, ale chovat pavie ocka v 10m^3, to je skoda priestoru.

No priznam sa, moc sa my do tej odpovede nechce, ja by som tam osobne dal toto cudo: chaca_chaca
Ono v 300l uz pojdu aj nejake cichlidy, ale tie su generalne dost neznasanlive, alebo to moze vyzerat fajn s par desiatkamy neoniek, ten vyber je naozaj len na tebe. Mozno sa posparaj v tom atlase na rybycky.net, to bude urcite viac napomocne ako hodit dotaz "co do 300l akva?" ;)