Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krevetky?

Ahoj mám nevyužité akvarko o velikosti 30 l. Chtěla bych ho využít a jediné co mě napadá jsou krevetky. Moje otázky:
1)Dalo by se do tohoto akvárka dát i něco jiného?
2)Jestli ne jaký druh krevet je vhodný pro začátečníka a vyhovovalo by mu toto akvarko
3)Jak je to u krevet s tou čistotou vody moc jsem to nepochopila stačí odstátá voda z kohoutku nebo musí být nějak upravená
Omlouvám se za tolik otázek:-) a proto předem děkuju

Pre krevetky je 30 l fajn. Najlepšie je začať s Neocaridina heteropoda/denticulata, je veľa farebných foriem. Treba ich kúpiť viac, ideálne aspoň 10 ks. Najprv ale treba akvárium trochu zabehnúť, nasadiť rastliny (ideálne jemnolisté, čo tvoria húštinky) a počkať kým začnú rásť a prosperovať.