Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr ryb

Dobrý den,
chtěl bych udělat radost bratrovi, který má 112l akvárko. Nedávno přišel o terčovce a akvárko je prázdný. Chtěl bych poprosit o radu jaký ryby bych mu měl do něj dát. Moc zkušeností s tím nemám a nechtěl bych udělat něco špatně (moc ryb nb špatný výběr). Jediný problém je, že akvárko je v podkrovním pokoji a v létě je tam 30°C takže v akvárku je dost teplo což některým rybám nevyhovuje.

Kdyby mi někdo poradil byl bych moc rád.

brat nemá predstavu, čo by chcel ?

Zhruba 100 litrové akvárium je pre terčovce dosť malé. Vysoké teploty by mohli v pohode znášať napr. juhoázijské labyrintky, napr. Trichogaster/Trichopodus leeri (čichavec perleťový), no pre tieto by bolo lepšie väčšie akvárium. Z príbuzných menších druhov je dobre dostupný čichavec zakrslý (Colisa/Trichogaster lalia), prípadne bojovnice (Betta splendens).

samce bojovníc sa väčšinou bijú len medzi sebou, občas aj s odbojnejšími samicami (väčšinou v malej nádrži, ak sa chce samec trieť a samica nie), ale v 100 litrovom akváriu s dostatočným porastom rastlín (ideálne aby časť dosahovala až na hladinu) by 1 samec a 2-3 samice mali byť v pohode, k tomu zopár čichavcov (kolíz)... myslím, že by nemal byť problém so vzájomnou agresivitou