Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nedočkavý akvarista

Zdravím,
jak jistě víte, nejlepší způsob jak ochránit své akvárium před nežádoucími nemocemi je samozřejmě, vytvořit si malou karanténní nádrž, kde je potřeba nějaký ten čas, před v puštěním do akvária, ryby udržet. Někdo ale zkrátka nemá prostor a finance na takové věci. A mezi námi, není to trochu vymoženost pro profesionáli? Nebo snad tady všichni takové vybavení máte? Prosím, neútočte na mě, jsem začátečnický a naivní akvarista. Vím, že o tom zatím moc nevím. No ale k věci. Existuje šetrný přípravek, který se dá použít při přidání čerstvě zakoupených rybek do akvária, aniž bychom narušili bio. rovnováhu?

DĚKUJI.

taký prípravok neexistuje,každá pridaná chémia má svoje pozitíva a negatíva,nie nadarmo sa hovorí o mnohých veciach že v malom množstve liek,vo väčšom spolahlivý jed a pokial to má niečo vyhubiť/zlikvidovať,určite sa tým aj niečo naruší....
existujú rôzne preventívne prípravky,ale pokial majú fungovať,bohužial musí sa počítať s tým,že pri ich aplikácii môže dôjsť k nejakým negatívnym javom,pokial sa použijú v zariadenom akváriu.........profesionál obvykle koncipuje chovné nádrže účelne na prísnu hygienu,lahkú manipuláciu ,nevytvára obvykle okrasné dekoratívne koktaily rýb a rastlín,takže u neho sú chovné nádrže obvykle dobre použitelné aj ako karanténne, a pokial tvorí nejaké výstavné akváriá,má z čoho premyslene vyberať.........v bežnej domácnosti je to ozaj trošku problém,a buď sa ide cestou,že sa miesto pre karanténne akvárko nájde,alebo sa podstúpi riziko,že aplikáciou liečiva sa riskuje aj zároveň nejaká ujma na už existujúcom stave,inak to bohužial nejde.....