Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nově založené akvarium a rozpad ploutví

Ahoj
Chtěla bych Vás požádat o radu s nově založeným akvariem.
V Březnu jsme pořídili akvarium 200l.
Akvarium je vybavené vnitřním vzduchem poháným pěnovým filtrem. Topítkem. Kamennými ukryty.
Zadní stěna akvaria je polepena kameny. Lepidlo je akvaristické a mělo by být nezávadné (uvadím ho z toho důvodu jestli by přece jen nemohlo mít vliv na problémy)
Ted k problému. Par rybiček jsem zakoupila už v prosinci. Šlo o Ancistruse, 10 Neonek a 1 Bettu. Byly zatím v provizorním akvariu o objemu 20l. Vše bylo v pořádku.
V unoru jsme zakoupili výše popsané velke akvarium a dali se do přípravy.
V březnu jsme je přemístili do velkeho akvaria a přikoupili k nim 4 čichavce perletové a dalšího ancistruse.
Bohužel jsme po zhruba 7 dnech zjistili, že rybky mají ,,krupičku´´ u Betty jsem si všimla rozpadu ploutví.
V akvaristice nám poradili, že máme ihned začít s léčbou přípravky: Exit a esha.
Nemoc pokračovala velmi rychle a do týdne zůstal jen sumeček, kterého jsme opět přemístili do malého akvaria.
Velké akvarium jsme vypustili, vyčistili, nechali pořádně vyschnout, hlavně tu zadní stěnu. Potom znovu napustili a nechali akvarium jen s rotlinama zajet. Před v puštěním rybiček jsem provedli testy vody, které měli dobré výsledky.
Začátkem května se k sumečkovy připojila betta a opět dva čichavci perletový.
V malém akvariu bylo opět vše v pořádku. Před 4 dny jsme je opět přemístili do velkého akvaria. Včera jsem zjistila, že se u betty zase objevil rozpad ploutví. Ihned jsem jí umístila do karanteny a už po 1 dnu použítí přípravku esha vypadá lépe, je velmi čilá a ploutvička vypadá lépe. Na ostatních rybkách zatím nic nepozoruji, ale obavám se aby se to celé nerozjelo na novo.
Napadá někoho z vás kde je problém? Připadně jak to vyřešit?
Předem děkuji za rady

pokial neprebehko preliečenie a dezinfekcia akvária a jeho zariadenia,bakteriálny rozpad plutiev sa tým nezlikviduje,prípravok esha je na hubenie rias,proti bakteriálnemu rozpadu je rovnako účinný ako pivo na tuberkulozu....vypustenie akvária a vysušenie dekorácií nepomôže,pôvodca bakteriálneho rozpadu plutiev prežije v pasívnom stave niekolko rokov a po napustení akvária sa infekcia rozbehne znovu.........treba ovšem mať istotu,že sa jedná naozaj o rozpad plutiev,nie o škody spôsobené vzájomným si vybavovaním teritoriálnych nárokov medzi guramami a bojovnicou a o škody,ktoré bojovnica občas utrpí pri prelovovaní z akvária do akvária....aj ona krupička je pomerne široký pojem,trošku rozdielne následky zanecháva ichtyobodo/costia/ a trošku iné ichtiosporidium,tam takisto jeden zhruba po 7 dní bez medzihostitela hynie a druhý sa pasivuje a čaká na novú príležitosť a bez preliečenia a dezinfekcie zariadenia opakovane napáda vhodného hostitela....