Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybičky vhodné do akvária 54l

Dobrý večer,
prosím o radu, jaké rybičky (a jejich počet) jsou vhodné do akvária 54l. Po desetidenním zajíždění akvária jsem byl pro první rybičky. V akvaristice mi doporučili 2 platy skvrnité a 2 parmičky 4-pruhé, pak jsem ještě vzal 1 ancistruse. Rybičky jsou v akvárku týden, platy jsou v pohodě, parmičky se pořád bojí a schovávají.

Dneska jsem pročítal informace o rybičkách a myslím si, že zrovna tyto dva druhy se k sobě nehodí. Navíc u parmiček je vhodné hejno 10ks. Prosím tedy o rady, jak pokračovat s výběrem a dokoupením rybiček. Zda dát platy nebo parmičky pryč nebo k nim nějaké dokoupit.

Mockrát děkuji za rady

Platy bych do malého akvária nedoporučovala, protože jsou to živorodky a produkují více odpadních látek = více čistit akvárium. Naštěstí máš dvě tak to zas takový problém není. Ty parmičky určitě dokup aby jich bylo deset, bude jim tak líp, žijou v hejnech, nebudou tolik vystresované. Ancistruse tam taky můžeš nechat. Nejlepší volba by byla, kdyby jsi platy vrátil aby nedošlo k jejich rozmnožení a nechat v akváriu jen těch deset parmiček, takhle ti to fungovat bude.

EDIT: Ještě pozor na ostrý dno aby se ti ancík neporanil

Ja by som zase naopak, ostal pri platách a vrátil tie parmičky. Tetrazony sú jednak húfové, a aj narastú - v dobrých podmienkach aj okolo 7 cm a majú radi priestor a pohyb. Tie by som jednoznačne dal len do väčšieho, aspoň 100 l akvária.
Pokiaľ sa bude zodpovedne vymieňať voda a čistiť filter, zopár plát + 1 ancistrus tam budú ok. Ich poter nemáva pri rodičoch až takú prežívaciu schopnosť ako napr. poter gupiek, nezaplnia rýchlo akvárium.