Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neustále se potící akvárium

Zdravím

jsem akvarista amatér, ale pořád řeším jeden problém. Mám akvárium cca 55l s umělým krytem a osvětlením v něm zabudovaným, vzduchování, filtr, teploměr nastaven na 22stupňů. A neustále mám mokrý ten umělý kryt akvária zevnitř, poté když už je moc mokrý to teče na okraje a pak to teče po skle akvária ven. Netuším co to způsobuje, ubral jsem vodu, ubral jsem vzduchování (napadlo mě že to moc "stříká") a nic. Včera jsem udělal mezeru mezi víkem a sklem aby to mohlo "dýchat" a nic. Omluvte pokud jsem to špatně popsal... Ale budu moc rád pokud mi někdo aspoň něco poradí :) Díky

Je to špatně řešený kryt. S tím nic neuděláš. Z každého akvária se odpařuje voda. A že je kryt uvnitř mokrý, to je OK. Kryt by měl uvnitř přesahovat přes sklo, aby odpařená voda, která následně stéká dolů, tekla zpět do AQ, nikoliv ven. Možná by pomohlo, pokud bys akvarijním silikonem uvnitř po celém obvodu krytu přilepil proužek nějakého plastu.