Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sumec Velký

Dobrý den, chovám asi už 5 let sumce velkého v akváriu. Problém nastal když sumec přerostl samotné akvárium (momentálně má asi 30cm na 100l akvárium) přemíšlím o vypuštění do zatopeného lomu nejsem si však jistý zda je to ten nejlepší nápad. Budu rád za každou radu a za odpovědi předem děkuji.

Dobrý den,

nejlepší nápad to opravdu není. Nevypouštějte sumce do lokality, kde se přirozeně nevyskytuje (předpokládám, že nemáte ověřen výskyt sumce ve zmíněném lomu), mohl by nadělat děsnou paseku a vymlátit všechny obyvatele této vody. Dále nevypouštějte "akvarijního" sumce před zimou. Nejlepší bude, když jej dáte do inzerce a třeba o něj někdo projeví zájem.