Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sterilizace akvarijniho korene

Zdravim, nedavno jsem si z vypusteneho rybnika prinesl pekny koren, koren jsem vydrbal a nechal uschnout, chtel bych ho jeste prevarit ale nemam dostatecne velkou nadobu, je mozne ho "sterilizovat" v troube? Neposkodi ho to nejak? Na jakou teplotu? Nebo co radite? Dekuji za kteroukoli radu.

To asi nepůjde, a nešlo by ho převařit pustupně? Jedna půlka a pak druhá? Nebo zkusit naplnit velký kýbl vodou, do toho hodně chlóru nebo soli a zalít vodou ve varu. Já to tak udělal, pak musíte kořen tak 1 den nechat být a pak ho vyndat a dát do čisté vody na 4 dny, pak jsem to dal do akvária a rybky měli úkrytu až až. :-)

Ahoj, hele, včera jsem pokácel smrk, uřízl kořeny, opral mýdlem na ruce, kartáčem, a horkou ne vařící vodou, na noc jsem ho dal do horké vody a teď jsem ho vyndal, čistý, voda taky, nevím, jsetli je to tím, že do včerejška byl v zemi, ale je čistý. Taky mi prasknul, ale to jsem slepil tavnou pistolíí. :-) Dneska ho dam pod sprchu a do akvárka, kde jsou 4 ancitrusi a bude tam Axolotl, vyfotím a ukážu, jak na tom jsem. :D