Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota vody pro potěr

Ahoj, zdravím všechny. Jako začínající akvarista jsem si začal chovat klasicky jako každý začátečník živorodky. Mečovky mexické, paví očka. Chovám je ve zvlášt odděleném akváriu ve kterém mám, cca 30 mečovek a 20 pavích oček. Má otázka je, jakou teplotu vody jim mám nastavit? Aktuální teplota je 23 stupnu bez přitápění. Zdá se mi , že rybičky nechtějí růst, jsou pořád malé. Po 4 měsících mají mečovky cca 6mm, což se mi zdá málo. Krmeny jsou pravidelně suchým. Předem dík za radu

Tvá reakce je nemístná. To čumění si nech od cesty. Můžeš být rád, když ti někdo odpoví, po tvém projevu.

Těm mláďatům kup mražený cyklop. To je velikost akorát pro ně. Nítěnky jsou obecně riziková strava, živé i mražené. A v jak velkém akváriu je máš? Pokud máš takové kvantum živorodek, tak by si zasloužily kolem 200 l velké akvárko. Pokud to jsou jen mláďata, tak 100 l. Ta teplota je na hraně, osobně bych jim o 1-2°přitopila. Ale jak bylo řečeno, těch 23 °C zvládnou také. Když chceš mít pěkné ryby, tak ji také musíš dopřát kvalitní krmení a ne jen vločky.