Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvetleni akvaria

Zdravim. Chceme si letos poridit pod stromecek nejaky akvarijni set,neco kolem 54 litru ,mam na vyber s led osvetlenim a z z 15 w zarivkou. Jake osvetleni je prosim lepsi pro rostliny a zaroven pro rybicky? Dale pak predpokladam ze osvetleni musi svitit cely den, je to tak? Dekuji za odpoved.

U těch setů je to poněkud ošemetné. Většinou jsou hodně poddimenzované. Pokud budeš kupovat 60x30x30, tak 15 W zářivka je málo (v LEDkách by stačilo 15 W, a pokud by to bylo moc silné, tak se dá koupit stmívač, kterým světlo ztlumíš, stojí kolem stovky). V setech je většinou úsporka, nikoliv zářivka, takže i svítí méně a neosvětlí celou plochu, je krátká. To samé LED osvětlení. Dej si pozor, aby tam byla rampa po celé délce akvária. Dost setů mají LED osvětlení jen uprostřed, takže to celé AQ pořádně neosvětlí a navíc je to i poddimentované, má málo W. A když ti bude prodejce tvrdit, že ty LEDky mají úhel vyzařování 120 °C, tak to je pravda, ale to AQ to fakt neosvítí, když je ta LEDka jen uprostřed. Lepší je si postavit AQ a nekupovat set. Když to sečteš, tak to vyjde podobně a hlavně budeš mít fungující AQ, ale musíš počítat s volnou hladinou, případně s krycími skly. Dnes se už dělají moc pěkná osvětlení, takže AQ bez krytu vypadá parádně. Ani filtry v setech nestojí za řeč, mají málo filtrační hmoty. A doporučuji koupit AQ vysoké alespoň 35 cm, určitě to oceníš, protože rostliny budou mít víc místa k růstu a nebudeš se v tom muset tak často hrabat a usměrňovat je. Co se týká délky svícení, tak tropický den trvá 12 hodin, takže určitě je vhodné svítit 10-12 hodin denně, i když je v místnosti denní světlo. Pokud chceš mít pěkné rostliny, tak jim musíš dopřát vhodné podmínky. Filtr musí běžet neustále, nesmí se vypínat. A o jakém konkrétním setu s LEDkami uvažuješ?

Zdravim. Dekuji za vycerpavajici odpoved. Neco takoveho. Akvárium set STARTUP 60 LED rovný 54l DIVERSA
tvar rovný, klasický

Plně vybavená akvarijní sestava - obsah balení:

akvárium - objem 54 l, rozměry 60x30x30 cm (šxhxv), síla skla 4 mm
moderní plastový kryt s úsporným LED osvětlením - 2x 7,2W LED
LED osvětlení Extra - 2x 7,2W = cca 58W akv. zářivky, délka 55 cm
topítko s automatickým termostatem
vnitřní filtr - plynulá regulace průtoku vody, 4 režimy filtrace
spodní ochranný rámeček, síťka na rybičky, LED teploměr
navíc zdarma: vzorky krmiv a příručka akvaristy *

celkové rozměry sestavy: 60 x 30 x 35 cm (šxhxv)
varianty barevného provedení: černá, buk

Obecně Diverza je značka, kterou bych nechtěla. Ale pokud tam skutečně je LED osvětlení, které je udáváno (55 cm), tak to by mělo na tuto velikost AQ stačit. Jinak LED rampy od Diverzy, co jsem tak kde vyčetla, mají dost nestálou intenzitu světla, lidově řečeno zaslabuje se jim postupně svit. Co se týká filtru, tak předpokládám, že tam bude stejně mizerný, jako je v setech bez LED osvětlení. Ani nikde neuvádějí jaký to je konkrétní filtr. Pokud chceš dál investovat i do nového filtru, tak jdi do toho. Lepší by bylo ale ten set vidět na vlastní oči. Podle mě je na obrázkách stará diverza bez LED osvětlení. To AQ má pouze 30 cm na výšku. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že ta výška je jentaktak, ale dá se.