Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno V jakych intervalech svitit?

Zdravim. Tak uz mam zdarne zalozeno akvarium cca 14 dni. Zatim dle AQ. alchymije vse celkem funguje a rybky se zdaji byt spokojene. V AQ 52 litru mam nekolik druhu rostlin a zajima me jak jim svitit? Vcera jsem si poridil spinaci hodiny. Co vim ze ze zacatku prvni 2 tydny svitim tedy predepsanych 6 hodin, ted to o hodinku mohu zvednout. Mam svitit v tahu 7 hodin a nebo mam spinacky nastavit po 2 hodinach sviceni + 1 v ramci predepsanych svitivych hodin? Mam to nastaveno od 11do 13 hod, od 15 do 17 hod, od 00 do 01 hod a od 06 do 08 hod, vyhovuje tato kratkodoba svitivost rostlinam a nebo musim svitit v tahu trebas od 17 hod do 02 hod? Dekuji za kazdou informaci.

Podle mě to je zbytečné tak "rozsekat" den v AQ. V přírodě také slunce ve dne nevypíná a nesvítí v noci. Světlo nech na těch 6 hodin a postupně přidávej. Tropický den trvá 12 hodin. Takže konečná délka svitu by neměla být kratší než 10 hodin. Já osobně svítím 12 hodin v kuse od 10:00 do 22:00. A proč bys měl svítit v noci, to tedy nechápu.