Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho karanténu?

Ahojky, jak dlouho běžně necháváte nové rybičky ze zverimexu v karanténě? Jsem víceméně začátečník, akvárium nám asi rok a kdysi jsem si ze zveráku donesla jakousi infekční nemoc... Takže pořizuji menší akvárko jako zmiňovanou karanténu, ale ráda bych věděla, za jak dlouho po přinesení nových jedinců je bezpečné vpustit rybky k ostatním?
Díky :)

väčšina bežných chorôb rýb ako ichthyosporidium,chilodonella,ichthyobodo a spol má inkubačnú dobu po zmene podmienok cca 3-10 dní,pokial budeš mať k dispozícii samostatné karanténne akvárium,dlžka karantény zhruba dva týždne bude naprosto bezpečná,pokial sa u novoprinesených rýb nič závažného nevyskytne...pokial bude nutné ryby preliečiť,tak karanténu treba predlžiť o cca týždeň po preliečení a po vymiznutí všetkých príznakov.....výnimka je pokial sa objaví vodnatielka a tvz.rybia tuberkuloza,tam nejaká karanténa nemá zmysel,tam je nutné zlikvidovať "zariadenie" akvária-dno,rastliny/molitanové vložky do filtrov a podobné pomôcky a akvárium vydezinfikovať,tieto dve choroby sú u rýb prakticky neliečitelné a ich pôvodcovia sú trvalo rezistentní voči všetkým bežným liečivám a preventívnym prostriedkom,takže prípadný "bacilonosič" je trvalo nebezpečný pre okolie,či už bude alebo nebude podrobený karanténe....