Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhyn pancéřníčka pandy

Dobrý den,
mohl by mi prosím někdo poradit ohledně úhynu pancéřníčka pandy? Před pěti dny ráno jsem si všimla, že jeden ze tří plave bříškem nahoru (přišlo mi, že má trochu nafouklé bříško). Skutečně tak plaval, občas se nadechl a zajel ke dnu. Vyměnila jsem třetinu vodu a vše se zdálo být v pořádku - plaval normálně, hledal v písku.. Další dny ráno se situace opakovala, včera se už ale držel celý den pod filtrem nebo pod listem rostliny - evidentně se opíral, aby ho to zase nevyneslo na hladinu. Dnes ráno jsem ho našla mrtvého.
Den před tím jsem přinesla Ancitruse a poprvé použila Prevenar cca čtyři kapky. Mám akvarijní set Aquael Shrimp Smart 20 litrů, dvě rostlinky (bahnatka a tuším že štípadkovec). Vodu používám odstátou z vodovodu a při větší výměně s úpravou Betta AquaSafe plus 1,5 kojenecké vody.. Pancéřníčkům dávám dvakrát týdně tabletu Legend od Dajana.
Nenapadá někoho, kde by mohl být problém? Pancéřníčci se měli k světu tři týdny, akvárium s bettou mám skoro dva měsíce. Zdá se mi, že začíná mít problém už i druhý :-(
Děkuji...

20 l je strašně malé AQ. Ancistruse vrať, ten v tak malém AQ nemá co dělat, patří minimálně do 100 l. A pancéřníčci to samé. Pandy to tak malého AQ nepatří. Nech tam jen bettu. Pancéřníček mohl být načatý už před tím, než sis ho přinesla (možná měchýř). Jak často měníš vodu a kolik litrů? Pořiď víc rostlin. Při výměně vody žádnou chemii nepoužívej. Jak často měníš vodu?

Děkuji. Mám ancistruse zlatého, v akvaristice říkali, že v 20 l být může (je to pořád lepší, než podmínky v jakých je mají oni...), ale máte pravdu, v encyklopedii uvádějí větší objem. Vodu jsem měnila ob den nebo dva v závislosti na tom, jak se tvořila "olejová skvrna" na hladině (cca 3 l). Teď raději měním každý den. Rostliny mám pěkně vzrostlé a k tomu pár mechových koulí, už se tam skoro žádná nevejde :-), ale mohla bych dát ještě nějakou pomalu rostoucí do popředí - máte nějaký typ?

Je součástí toho setu filtr? Slepá hladina se tvoří, když se hladina nehýbe a mít takto přerybněné plivátko bez filtru, to Vám nevydrží žádná ryba. Ancík nemá ve 20l co dělat a v akvaristice Vám lhali (ať už záměrně,nebo z nevzdělanosti). Bojovnice potřebuje vyšší teplotu (topítko) a kryt na hladině. "Řasokoule" nesnáší vyšší teploty, takže pokud se jim daří, Beta trpí.

Ano, součástí je filtr, topítko a lampa. Teplotu má 24-25 stupňů. Betta se zdá naprosto v pořádku - aktivní, společenská... Na řasových koulích také nic nepozoruji a ostatním rostlinám se také daří. Vysadím alespoň ještě jednu rostlinu a nasměrovala jsem výpust filtru blíže k hladině, tak snad to pomůže..