Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parmicka denisonova

Zdravim lidi, mam dotaz ohledne parmicek denisonovych,mam akvarko 270 litru amoc se mi tyhle rybky libi,uvazuji o jejich koupi dlouho,nasbirane info si nejak protizeci.neni to zrovna levna rybka a tez nechce byti osamocena...mate zkusenosti s jejim chovem prosim podelte se.Nejsem zadny velky znalec,ph a ostatni hodnoty nemerim,jen menim vodu a myji filtr..

celý problém vyplýva z toho,že na trh v CZ sa dostávajú prevažne ryby z odchytov a tomu zodpovedá aj ich zdravotný stav a celková kondícia,takže aj informácie o nich si často protirečia,u niekho sú to bezproblémoví chovanci,u niekoho hynú "bez zjavnej príčiny" ako mnohé iné akvarijné a terarijné živočíchy z odchytov......
nejaké spontánne množenie v bežných akváriách zatial nieje bežné,alebo je to otázka velmi velkej náhody a chovatelov,ktorí ich množia buď hormonálnou stimuláciou alebo pre nich stavajú dlhé plytké prietočné akváriá s pomerne silným prúdom vody je stále ešte velmi málo na to aby kompletne pokryli dopyt po dobre aklimatizovaných odchovoch,takže aj tá cena rýb je stále na pomerne vysokej úrovni.....celkovo ich chov možno prirovnať k chovu labeo frenatus,je to húfová ryba,ktorá si obvykle spoluobyvatelov nevšíma,neublíži ani gupke,ale v prípade poteby vie velmi rýchlo vysvetliť,že so mnou sa príliš nezahrávaj,vie sa presadiť a ukázať,kto je šéf,vyhovuje jej voda neutrálna s ph okolo 6,5-7,teplota 22-25°C,ani na potravu nieje nijako vyberavá,v tom je to typická mrena,o úspechu a neúspechu chovu zatial rozhoduje,v akej kondícii sa k Tebe ryby dostanú....