Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odlupování šupin

Zdravím, chtěla bych se zeptat, máme nejobyčejnější rybičky, přítel má pocit, že akvárium je bezúdržbové a tak veškerá "alchymie" týkající se akvária je nyní na mně... Máme v akváriu nejobyčejnější rybky, po poslední výměně vody (cca 1/3 akvária) nám postupně umírají rybky, cca 1 týdně. Odloupají se jim šupiny a "potrhají" ploutve, pak uhynou. Již jsme nakoupili spoustu testů ohledně kvality vody, ale vše bylo v pořádku, jediné co, tak jsem do akvária přidala keramický kořen (při výměně vody), který jsem nechala dva dny ve slané vodě, pořádně opláchla a dala do akvária. Nevím si s tím rady... Rybičky ubývají, nové dokupovat nechci, dokud nezjistím, kde je problém... Děkuji za jakoukoliv radu

V podstatě by to mohlo být víc onemocnění, ale přiklonila bych se k rybí tuberkulóze (případně jiné bakteriální onemocnění). Vyfoť celé akvárium, a i nemocné ryby (nerozmazaně a aby byly dobře vidět - detaily).) Jak je AQ dlouho v provozu a jak jsou v něm dlouho ryby. Tu keramiku vyndej a raději pořiď skutečný kořen. Případně vyndej i jinou umělou dekoraci. Do akvária je lepší nedávat žádné umělotiny. Nikdy nevíš, co se z nich do vody může louhovat. Hlavně nekupuj další ryby. Nejdříve musíš vyřešit současný stav.