Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov Betty

Dobrý den, vždy mě lákalo pořídit si akvárium, ale z důvodu nejistoty jsem začala až teď. Nemám mnoho času, tak jsem si chtěla pořídit Bettu bojovnici. Na internetu jsem narazila na různá betária o oběmu 1-3litry. Zdálo se mi to málo a pořídila jsem akvárko 9l.Ráda bych se zeptala, jak mám upravovat a jak často čistit vodu. Také by mě zajímalo, jaké rostliny jsou vhodné do akvária bez filtru. Nějaké dekorace pro schování a krmivo již máme.
Moc děkuji za odpovědi

Pro jednu bettu - samce min. 25l, ale 30 též není špatný (vždyť to nemusí být to minimum. Opravdové minimum je 20l, ale 10/5 l navíc nevadí. I prislušenstvo zabere místo.) S filtrem (ideálne vonkajším - externím), topítkom, teplomerem, hodne rostlinami - i plouvacími, krytem a svetlem - ideálne LED - v krytu už bude zabudované, a substrát Japanese soil - to vše (muže to být i akvárijní set) z INVITALU. No a dobrý by byli i nejaké čističe- krevetky nebo slimáky. A máte si o tom predem neco nastudovat, ne si delat podle vlastního uvážení. Aby nebyla nevedomostí týraná. A rybku kupujte od chovatele, NE z obchodu.
Hodne štestí a ať je Vaše rybička zdravá