Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co do 10 litrového akvária???

Ahoj máme doma 10L akvárium a rád bych do něj něco dal ale v akvaristice se moc nevyznám kdysi jsme měli už rybičky ve velkém akváriu ale to už je celkem dávno.Mě napadli neonky (ale pokud vím musí jich být víc a nevím jestli by to v těch 10l bylo vyhovující) potom nějací šneci mě napadli a možná živorodky.Máte ještě nějaký návrh??, děkuji :-)

Ano, neonky jsou hejnové ryby :) takže ty tam nedávej. Osobně doporučuju krevetky. A pak taky existují jisté druhyživorodek, které dosahují velikosti cca 3cm, oni jsou taky hejnové, ale u tech živorodek se to tak nebere jako u teter.
živorodka sličná
[http://www.csfauna.cz/userpics/45345/obrazek_1.jpe  g]
živorodka trpasličí
[http://www.aquatab.net/_files/Image/clanky/0071/13  .jpg]

Nic většího, bych dotoho nedával ... čímž ale neříkám že tyto ryby by do desetilirtrového akvária patřili. Je to malé, raději bych přidal nějakou tu korunu a koupil si třeba 20l

Nery: a je to vážně škoda, tahle všemožná "divoká" živorodá drobotina je poměrně návyková sběratelská záležitost...jsou podle mě dost nedoceněný, ale běžnej člověk, co má akvárko primárně jako doplněk interiéru kouká hlavně na barvičky...co si budem povídat:-D
Jinak k dotazu: opravdu bych raději zainvestovala pár stovek do většího akvárka, alespoň 20, nebo 30 litrů...s tím už se dá mnohem líp pracovat. Vejde se tam technika (filtr, topení), která tam nevypadá tak monstrózně a ryby nejsou, jak ve výřivce a dá se tam mnohem líp udržet biologická rovnováha. U akvárka platí, že čím větší, tím lepší na údržbu. Malej prostor se rychleji zařasí, zasviní... Do takovýho akvárka je pak ideální ta betta, nebo hejno živorodek :-) A nebo krevety jsou fajn...ryby bych do 10 litrů nedávala...a asi ani šneky atd. Udělala bych z toho třeba kaktusárium, nebo masožravkárium:-)

10 litrů opravdu není moc ,ale vůbec se nebojte jít do ryb ,já díky rozměrům měho bytu jsem akvarista-miniaturista.))) a takové nádrže mám také ,a pokud chcete atraktivní druhy zkuste pouvažovat o halančících ,např Aphyosemion ,či Notobranchius .
A zapomeńte na filtry ,obyčejné vzduchování stačí .At se daří .