Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CO2 pomocou kvasnic...

Zdravim... pozeram, ze sa poradna pekne rozrasta...

Mam 60 l akvarium, kde chovam nejake tie rybicky a zopar rastlin, ktorym sa mimochodom celkom dobre dari (dokonca uz mam za posledny mesiac na jednej rastline dva kvety), trapi ma vsak vyrova co2 pomocou susenych kvasnic. Mam 0,5l flasu, kde som daval 3 gramy normalneho drozdia a 100 gramov cukru. Toto bolo fajn, bublalo to niekedy aj 3 tyzdne v zavislosti od pocasia, ale kedze drozdie ma obmedzenu "zivotnost" bolo mi luto ho vyhodit a znova kupovat nove. Tak som si kupil susene drozdie, ale akosi mi nesedi. Ma prudku reakciu, buble len nejaky tyzden a podla znacky zvykne niekedy aj "vykypiet". Samozrejme na toto mam druhu 0,5 l flasu, cez ktoru precistujem bublinky. Ide mi vsak o to, ci ma niekto z vas skusenosti so susenym drozdim... resp. aku znacku by ste doporucili... alebo zostat pri normalnom drozdi?

Hadicku nechavam aj cez noc... je to 60l akvarium a 0,5l PET flasa s naplnou 3g vela nevypusti... regulaciu nemam ziadnu, akurat vidim bublinky, ktore prechadzaju cez dalsiu precistovaciu 0,5l flasu. Zdalo sa mi zbytocne vytahovat hadicku na noc von, aj ked z pociatku som to robil, kedze rastlin mam viac nez dost.