Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení

Ahoj všem.

Chtěl bych se zeptat, jak je to s osvětlením akvária. Je dobré pro akvárium zajistit zdroj UVA i UVB záření, nebo můžu svítit obycejnými zářivkami?

Předem díky za odpověď.

H.

Jak bylo řečeno, zářivky stačí. Co se týče výkonu, je potřeba zkoušet, ale není potřeba to přehánět, záleží i na tom, kolik světla dopadá z okolí. Důležitější je délka osvětlení, měla by být cca 12 hodin. Mám nádrž asi 300 litrů a svítím dvěma trubicemi po 20W, což je sice podle doporučení málo, ale rostliny bují, problémy s řasou ani rozsivkama nemám...