Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatka- Nádory??

Zdravím,
moje babička má v akváriu jednu závojnatku ( měla 2 ale ta jedna umřela když byla ještě malá). Bude už starší, řekla bych tak 3 roky, možná i víc. Tenhle rok se jí za hlavou objevila taková růžová boule ( jakoby nádor ), nedavno sem na ní zase koukala a udělala se jí se jí další, tentokrát u pusy. Ostatní ryby v akváriu to nemají.

Existujú rôzne formy závojnatiek,pompon-ryukin napr.,ktorému až zhruba v 3-5 roku života začnú "klíčiť" okolo úst,nosnýc otvorov a na čele karfiolu podobné výrastky,rôzne formy orandy,korým tiež začnú vyrastať zdureniny až v neskoršom veku,nie hned odmalička,pokial toneboli ryby kupované priamo od chovatela-špecialistu,môžu byť všelijako vzájomne pokrížené,môže sa ale aj jednať o nejaké plesňové ochorenie ako už bolo spomenuté,to sa naslepo z nejakou určitosťou povedať bohužial nedá.Pokial je to 5 a viacročná ryba,a doteraz nič nemala,tak by to mohla byť nejaká pleseň,ktorá by sa dala obvykle vyliečiť spomínaným chloramphenycolom,tetracyklínom alebo nejakým iným dostupným liečivom pre ryby,niekey stačí aj kuchynská sol,len bohužial,zatial stále strielame naslepo.

pokusím se v nejbližším týdnu dát nějakou fotku. Jinak vypadá to podobně jako u té lví hlavy, je to světle růžové barvy. Jenže to nemá na hlavě (jako klasická lví hlava), ale na tváři a těsně u pusy, tělesnou konstitucí je to normální forma závojnatky a když se jí neobjevily žádné náznaky lví hlavy 5 let tak pochybuju že by jí začli růst až teď a to ještě uplně jinde..