Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Balónová molly

Dobrý den,
Chtěl bych začít s chovem této rybky, ale nejsem si jist podmínek, které potřebuje. Našel jsem jen velmi málo, někdy i dokonce odlišných informací. Proto bych se tímto chtěl zeptat na teplotu vody, jestli není nějak citlivá na chemikálie ve vodě a jak by měla být velká chovná skupina.

Ahoj,

mě se balonovky dařily při průměru cca 25° +- 2°, jako většina živorodek budou fungovat v páru, ale jde i víc samic na samce... osvědčilo se mi jim mírně přisolovat vodu (cca 1 lžíce na 50 litrů), jinak je chov poměrně bez problémů...