Předmět Autor Datum
Je více druhů černých řas...ale obecně se dá doporučit z ryb: parmičky siamské, krásnoploutvé, kruný…
Arutha 05.10.2009 14:30
Arutha
Dobrý den, děkuji za odezvu. V příloze posílám snímky řasy, jež nám opět po celkové a dúkladné očist…
fanyval 09.10.2009 12:38
fanyval
Zdravím, tuhle potvoru řasu znám a je to boj:-/ Rozhodně bych neviděl problém v osádce / přerybnění…
Arutha 10.10.2009 13:00
Arutha
Ja na rasy pouzivam tablety Algo Stop. Jedna tableta na 50l vody. Ucinnost cca. 6 tydnu. Na cernou r…
Milhaus 05.10.2009 18:46
Milhaus
Taky možnost, já jsem holt ten přírodní léčitel a šaman:-P Algostop od Tetry je slušná věc, akorát P…
Arutha 05.10.2009 19:16
Arutha
Samozrejme odstranit rasu co nejvice mechanicky a Algo Stop pak davkovat jako prevenci.
Milhaus 06.10.2009 13:00
Milhaus
Jestliže se jedná o štětičkovou řasu nesprávně nazývanou černá,tak tu spolehlivě odstraní pouze živo…
xenotoca 06.10.2009 20:37
xenotoca
Chtěl bych se zeptat jak odstranit zelenou vlasečnicovitou řasu teď odstraňuji mechanicky ale řasa v…
dabel 07.10.2009 20:25
dabel
Ancistrus a nebo ještě lépe gibouš, ale ten chce větší akva
broz.pavel 09.10.2009 11:57
broz.pavel
Tyto řasy ani ancík nežere....Já jsem kvuli stavbě domu a následnému stěhování, akva zanedbávala a t…
borax 09.10.2009 12:44
borax
Bacha, zelená řasa souvisí hodně se světlem, resp. s jeho přemírou či špatným spektrem - škodí i bíl…
Arutha 10.10.2009 01:08
Arutha
Ancistrus nežere zelenou řasu? Pravdou je, že pokud je jí už hodně, tak gibouš to vyčistí za den
broz.pavel 11.10.2009 02:34
broz.pavel
Zdar Pavle, já mám s ancistrusama tu zkušenost, že žerou řasu jenom coby mláďata -velcí už prakticky… poslední
Arutha 11.10.2009 09:19
Arutha

Je více druhů černých řas...ale obecně se dá doporučit z ryb: parmičky siamské, krásnoploutvé, krunýřovec jednopruhý ( drobné rybky, je jich potřeba víc), přísavka thajská (pouze do velkých nádrží!).
Záleží vždy na velikosti akvária, osádce a druhu řasy. Zkus to akvárium trošku přiblížit co se týká rozměrů, osazenstva atd. Třebas přijdeme na příčinu a nebudeš muset řešit následky;-)

Dobrý den,
děkuji za odezvu. V příloze posílám snímky řasy, jež nám opět po celkové a dúkladné očistě celého akvária (tj. celkové výměně vody, rostlin i štěrku po předchozím očištění skla a jeho dezinfekci savem) vybujela, jak je patrné ze snímků. Do této podoby to stihla za necelý půlrok. Velikost akvaria je 200 litrů a je osazeno 2 filtry Tetratec IN 1000 a 2 zářivkami (1 spektrum pro rostliny a 1 pro ryby). Z ryb tam jsou skalár, krunýřovec, parma, čichavec a druh, který už si nepamatuji, jak se jmenuje, ale posílám snímek.
V akvaristické prodejně nám poradili jakýsi druh ryby, ale musela by tam být prý sama kvůli krmení ostatních ryb, aby opravdu likvidovala řasu a neživila se podávaným krmením. Nicméně jedním dechem sdělili, že tato ryba se neobjednává pro mizivý zájem kupujících.
Pokud vám sdělené informace a snímky více přiblížily náš problém a jste ochoten a schopen poradit, budeme vám velmi vděčni.
Hezké podzimní dny přeje F. Valena

Zdravím,

tuhle potvoru řasu znám a je to boj:-/ Rozhodně bych neviděl problém v osádce / přerybnění atd., akvárium je zařízené dobře, ale zaměřil bych se na osvětlení - na cca 15-20 cm hloubky akvária by měla být jedna trubice, pak taky hraje roli výška akvária - extrémně vysoká akvária bývají problém. Já jsem se naposledy setkal s masivní invazí této řasy na rostlinách v kaskádě, nad kterou začala dosluhovat HQI výbojka...po nahrazení a odstranění většiny řasy mechanicky se problém minimalizoval.
Takže mě napadají následující věci:
1) jaké jsou rozměry (h, v) akvária, jak jsou tam zářivky dlouho? Předpokládám, že to bude nějaké FloraGlo a AquaGlo? Napiště i typ...
2) jaká je teplota vody? I to může hrát určitou roli...

Jinak nevím co radili v prodejně za rybu, tuhle řasu žerou i přísavky thajské i parmičky siamské. jinak s tabletami je to stejné u většiny ryb - je potřeba je držet zkrátka, jinak řasu žrát nebudou...

Taky možnost, já jsem holt ten přírodní léčitel a šaman:-P Algostop od Tetry je slušná věc, akorát POZOR stejně jako při používání jakékoliv jiné protiřasové chemie - doporučuji dát bokem na samotku řasožravé ryby, jsou-li přítomny a šneky taky. Šneci obecně nesou chemikálie hůře (druh od druhu jinak) a řasožravé ryby přiživující se řasou, kterou zrovna drtí algochemie...tam je to jasné;-) Pokud nejdou oddělit, doporučuji odstranit mechanicky co nejvíc řasy jde a až potom dávkovat.

Tyto řasy ani ancík nežere....Já jsem kvuli stavbě domu a následnému stěhování, akva zanedbávala a tato řasa začala bujet jak blázen. Před 6 týdny mě to dožralo a akva jsem celé vyházela, proprala štěrk (to byl hnus!) a založila znovu. Zatím je klid...ale je důležité pravidelně odkalovat a měnit část vody...hodně štěstí.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru