Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Určení ryby :)

Zdravim mám v akváriu dvě ryby které jsem si kdysi koupil a chtěl bych si koupit další ale už jsem zapoměl jak se jmenují :). Je to "had" asi tak 10cm dlouhý (kdž jsem tam koupil 20 teter krvavých tak za 3 dny po nich nebyla ani památka) :D fotka viz v příloze

je to pekná hadohlavcom podobná dravá rybička,príliš dlho ako 10cm hadík síce "nevydrží",ale je to velmi zaujímavá potvorka,často sa v obchodoch predáva ako hadohlavec alias channa,ale priamo channa/parachanna to nieje, je to polypterus,pravdepodobne najčastejšie dostupný polypterus bichir

zožerie to prakticky všetko,čo sa mu zmestí do papule,stačí ked to javí sebemenší náznak pohybu a nasleduje okamžitý útok,velké dospelé kusy postupujú pri tom podobne ako šťuka,navlečú sa na korisť ako punčocha a trávia aj niekolko dní...aj tú obvykle udávanú dlžku treba brať s rezervou,moje potvory majú cez pol metra,ale to je skôr otázka velkosti nádrže,v ktorej sú chované