Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vnější filtr?

Uvažuji o koupi nového vnějšího filtru ale nevím jaký (chtel bych neco jako fluval eheim (ale řadu profesional) a popř. tetra tec.) jaký byste mi doporučili? (je to zatím do akva 180l a později do něčeho většího :) )

osobne doporučujem vybrať niečo od Fluval/Eheim,je ich na výber dostatočné množstvo na akékolvek objemy,mám aj 30 rokov staré mašiny a stále idú "v pôvodnom znení" bez akejkolvek poruchy a reklamácia je aspoň u mňa neznámy pojem,kvalitná a odolná je aj francúzska Rena,aj ked je to skôr špecialista na vzduchovacie motorčeky

Zdravím akvaristé, potřeboval bych po vás menší radu. Vybírám nějaký silný filtr do bazénku pro P. cocincinus - objem vody asi 72 l a výška vody 15 cm. Každopádně to bude chtít asi nějaký vnější, byl bych rád, kdyby zvládal filtr odstraňovat i jejich výkaly. Napadají mě 3 možnosti - Tetra Tec EX 700, Fluval 305 a nebo Atman AT-3335...co na to říkáte? Nebo vás napadá něco jiného? Dále bych byl rád, kdybyste se podělili o nějaký cenově výhodný e-shop a nebo zda nevíte o nějakém i použitém a plně funkčním od svých kolegů na prodej. Děkuji moc a přeji hezký den! ;-)

Ahoj,

Fluval a Atman uvádíš dost silné - např. F-305 je až na 300 litrů, osobně myslím, že by stačila 105 (100 l). Je v nich dost znančý finanční rozdíl;-) Použít půjde samzřejmě filtr od kteréhokoliv výrobce, já bych z téhle nabídky preferoval ten fluval...

Takhle, já techniku od Tetry prakticky neznám - předpoklad je, že bude kvalitativně někde mezi fluvalem a Atmanem (blíže k Fluvalu)- víc si fakt netroufnu říct, já mám zkušenosti s filtry Eheim, Fluval, Atman (sestupně dle kvality). Cenově je to slušné, kvalita by neměla být zlá - dle referencí...
Co se týká průtoku a velikosti - na 100l akvárium s želvami máme doma eheim na 100l a dává to velice dobře. A to jsou želvy dalece větší čuňata než kočinčiny;-) IMHO odhaduju čištění filtru v tvém případě tak 1x za tři týdny. Těžko říct, jak moc by to prodloužil násobně větší filtr.

Díky, díky. Jsem vskutku zmatený a nerad bych vybral nějakej špatnej, když už do toho chci investovat pár korun. Pročítám stále různé stránky a někde chválí, jinde haní, člověk pak neví. Našel jsem, že někdo má přímo u "kočinčin" ATMAN CF- 600, ale nevím. Mohl bys mi nahodit nějaké tvé tipy přimo nějakých, počítám s tím Fluval 105 či Tetra Tec 600 a nebo se kouknout i jinam?

ale zasa ja osobne mám aj 30 rokov staré mašinky od fluvalu a zatial bez problémov fungujú v "pôvodnom znení",stačí len vyčistiť a idú dalej, a to som si v čase ich kúpy zaobstaral aj náhradné vrtule a podobné veci a zatial ležia v šuflíku nepoužité,pôvodné sú zatial stále "fit".

Zdravím, tak jsem po dlouhém rozhodování šel nakonec nakoupit a vzal jsem Atman CF-800, jelikož cena 1300 byla bezkonkureční a pár akvaristů mi řeklo, že bych do toho mohl jít. V prodejně jsem se ptal právě na Fluval a říkali, že teď nějak dobré zkušenosti nemají, časté reklamace a že by mi jej nedoporučili. Pak nabízeli ještě od JBL, ale tam již byla docela vysoká cena. Tak doufám, že budu spokojenej a kdyby něco, je tam 36 měsíců záruka a reklamovat díky studiu práv už umím :-D Díky všem a hezký večer!