Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovni filtr - cisteni

Ahoj

mam takovy mozna az anketni dotazek, kdo mate venkovni filtry ... jak casto je za prve cistite a za druhe menite filtracni vlozky?
Ja mam venkovni filtr po prve v zivote, provozuju patra molitan, molitan, keramicke valecky a opet keramicke valecky jiz tretim rokem druhym rokem bez toho abych se dovnitr podival a vsude ctu jak je treba ty vlozky menit jednou do roka aspon ...
Vsechno funguje jak bych se predstavoval, rasy v pohode, ryby v pohode ... nehodlam nic menit jen by me zajimalo jak jsou na to jini.
Diky

DKK

ideálny stav je čo najmenej zasahovať do chodu externého filtra,pokial sú tam filtračné substráty,ktoré nepodliehajú rozkladu,tie čistiť len v prípade,že sa to nejako ucpe,meniť nanajvýš len molitan,ten sa podla kvality za cca 6 mesiacov -1 rok začne rozpadávať a stáva sa obvykle zdrojom hnilobných procesov ,osobne by som ho vyhodil úplne a nahradil bud keramikou z rôznou zrnitosťou,alebo triedeným štrkom,napr.jednu vrstvu od cca 0.5cm a druhú vrstvu so zrnitosťou približne ako kryštálový cukor,prípadne improvizovať a do použitej dámskej punčochy dať hrubý piesok a to použiť ako jednu filtračnú vrstvu-inak dostať aj špecializované vrecká na takéto náplne do externých filtrov,ale použitá punčocha je obvykle zdarma.