Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryby do akvateráií, paludárií

Zdravím, mám několik akvaterárií a paludárií kde voda většinou zabírá celé dno..Chci se zeptat jaké rybky do takových to nádrží doporučujete? Ve vodě jsou většinou různé kořeny,rostlyny, větve - chtěl bych tam nějaké ancistruse, tertry nebo něco takového - chovám převážně bazilišky, takže bych spíše nějaké ryby ze střední ameriky, proto žádám o jaké koliv rady, a typy. - vodní sloupce mají od 13 do 25cm..vše je osvíceno zářivkami, teplota vody kolem 24°C...Předem děkuji

No, do paludárií jsou výborní čichavci nebo třeba stříkoun lapavý (nejlepší ryba do paludária co znám), ale ani jedno není z JA. Při tom vodním sloupci bych se nebál prubnout některé druhy jihoamerických teter, je jich v nabídce na trhu přehršel - Tetra žhavá, paraguayská atd...teplota bude v poho, vodu si musíš upravit:-)

pokial je akvateráriu dosť velké,mrskni tam nejaké pancierničky trinidadské,sú dosť robustné,a vydržia aj prípadné "technické" havárie,pokial dokážeš držať vodu v dostatočnej kvalite,daj tam tie spomínané tetry,prípadne skombinuj s nejakými cichlidkami apistogramma,corydoras sumčekmi,alebo tam daj pár akary modrej,tá takisto znesie aj prípadný výpadok ohrevu/fitrácie/vzduchovania vody počas napr. prázdnin/dovolenky bez nejakej väčšej újmy, a je to nenáročná, krásna a nápadná ryba,ktorí neničí dekorácie..