Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výdělek chovem rybiček?

Ahoj. Mám prostor i peníze do začátku a přání, vydělávat si chovem rybiček. Mám šanci uspět, nebo je to jen pouhé přání a sen? Děkuji za názory.
Změna předmětu, původně: Výdělek (Kurt)

Ahoj,
z vlastní praxe Ti mohu potvrdit, že akvaristikou se uživit dá.
Ale každý chov má své ALE a v akvaristice to platí několikanásobně.
Pokud budeš chtít dělat rybky, budeš si muset najít několik druhů, které se dobře prodávají.
Říkám Ti rovnou, že neonky neprodáš a takových druhů je vícero.
Dál je běžnou praxí, prodávat rybky ve velkém do velkých výkupů a plativost těchto firem je doslova zoufalá.
Tady máš příklad z praxe: pošleš ryby 2.1.2010, cena je za 20.000,- posíláš je vlakem na adresu výkupníka s fakturou, ale zaplaceno dostaneš nejdříve za 6 měsíců.
Dál je třeba vyřešit i chovnou technologii - vytápění, vzduch apod. jak zde bylo výše popsáno.
Do začátku si to pokud se rozhodneš, vyzkoušej na nějaké menší odchovně, třeba jen 15 . 000 litrů a uvidíš sám.
PB

Akvaristiku mám jako koníčka, přesto občas nějaké odchovy prodám, pokud se zadaří. Vždyť každá koruna navíc je dobrá. A tady je taky jeden příklad z praxe: Měl jsem odchov tlamovců Ps. auratus od dvou samic - asi 80ks. Ve zverimexech (jak kde,) jsou tyhle ryby běžně k mání za víc jak 50KČ/ks v prodejní velikosti, tzn. okolo 4cm. V TP je mají dokonce za 69KČ! Nabízel jsem je k prodeji, a majitelé zverimexů by je většinou brali... ovšem za 2,50 - 3KČ/ks, aby je obratem prodali za šest pětek ]:(

No, než bych podporoval zlodějnu, nechal jsem nakonec ryby skrmit svým rybožravým užovkám. Ono se vážně ne vždy vyplatí piplat se s potěrem. Obzvlášť když elektřina a krmení není zadarmo, a ryby do prodejní velikosti nevyrostou za týden.