Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem filtr Tetra tec ex700

Prosím o radu ohledně filtru Tetra tec ex700.
Mám ho asi 3 měs a od té doby pořád jen samé problémy. Voda je kalná, špatně profiltrovaná, občas mléčná. Filtr jsem už čistil ale mám pocit, že má malý průtok.
Měl by mít 700l/hod, já naměřil jen 180l/hod.
Podotýkám, že hadice není nikde skřípnutá atd...
Přesto z toho vytéká jen takový malý čirůček...

Ahoj,

mam EX1200, taky tam uvadi nejake silene cislo prutoku, ja si jenom pamatuju ze jsem nameril tretinu toho co uvadeli.
Ze zacatku jsem mel velke problemy podobne jak popisujes ty, pak (cca pul 3/4 roku to mohlo byt) mi z niceho nic zacala fungovat ta rovnovaha jak jsem o ni vzdycky jenom slychal a od te doby to funguj uplne luxusne.
Co muzu poradit za sebe je to ze jsem delal obrovskou chybu v tom ze jsem naplne vymyval pod vodovodni vodou a nikoliv ve vode z akvarka (pak jsem zjistil ze ten chlor zabiji prave te uzitecne bakterie co tam jsou).
Taky vsude vsichni radi jak casto menit ty naplne, obnovovat, cpat tam ruzne uhli a nevim co ....
filtr mam tretim rokem, dva kose molitan, jeden kos keramicke valecky od vyrobce male a dalsi kos keramika koupena ... cistim tak jednou za pul roku (ani to ne ...) Mnoho lidi bude protestovat ze to asi neni OK ale mne to tak vyhovuje, rybam taky. Ten prutok se zda malej ale sam nechapu jak to vsechno vytahne ...
Jo a jeste k tomu udaju, nekde jsem se pak v navodu docetl ze to cislo prutoku co uvadi vyrobce je maximalni prutok, ktery se rozumi kdyz filtr nepotrebuje tlacit vodu nahoru ... to znamena cim vys tu vodu posilas, tim mensi prutok bude.

DKK

Co muzu poradit za sebe je to ze jsem delal obrovskou chybu v tom ze jsem naplne vymyval pod vodovodni vodou a nikoliv ve vode z akvarka (pak jsem zjistil ze ten chlor zabiji prave te uzitecne bakterie co tam jsou).

Jj, přesně, tak filtr nikdy pod kohoutkem, hlavně ne pod horkou;-)

Taky vsude vsichni radi jak casto menit ty naplne, obnovovat, cpat tam ruzne uhli a nevim co ....

Tak nevím jak všude všichni, ale náplně měním když je potřeba - což třeba u molitanu je ve chvíli, kdy už se špatně vrací do původního tvaru po zmáčknutí. aktivní uhlí je fajn při založení nového akvária a kdykoliv, když se do vody přidává chemie - třeba po léčení atd. Právě třeba zbytky léčiv natáhne do sebe. Problém je v tom, že to po čase, když se "naplní" začne uvolňovat zpět, takže je potřeba ho buď cca co měsíc měnit, nebo ho používat jen když potřebuješ a dlouhodobě ho tam nemít...

...aktivní uhlí ... třeba zbytky léčiv natáhne do sebe. Problém je v tom, že to po čase, když se "naplní" začne uvolňovat zpět...

Problém je v tom, že aktivní uhlí po čase, když se "naplní", nezačne nic uvolňovat zpět - jen přestane adsorbovat další látky.
K tomu, aby se z aktivního uhlí odstranily dříve adsorbované látky, je nutná poměrně náročná procedura. (Bližší informace najdete na netu.) :-)