Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okousane rostliny v akvariu

Dobry den,

jsme uplni zacatecnici s akvaristikou a potrebovali bychom poradit, proc nam ryby okusuji rostlinky. Kousky rostlinek pak plavou na povrchu, tak nevime, jestli je to normalni nebo kde je chyba.
Akvarium ma 56 litru, mam v nem 7 neonek, 2 pavi ocka, 2 black molly, 2 gold molly, 2 cichavce, 2 plata, 2 pancernicky, 2 ancistruse a 2 sneky.
Tochu problem je, ze nevim nazvy rostlinek, ale myslim si, ze to je Cabomba a Limnophila - obe takove hodne narasene rostlinky a taky jim ze stonku rostou korinky. Rybky okusuji jednotlive listecky. Pak tam mame jeste takovou listnatou, cervenejsi rostlinku - nevim, jesti to muze byt Alternanthera. Ta ma listecky uplne derave, rozkousane.
Krmime jednou denne a jednou v tydnu maji pust. K akvarku mame filtr bez vzduchovani. Teplota cca 24.
Chybi rybam neco, ze rostlinky okusuji? A jak jsem zminovala ty korinky ze stonku, lze rostlinky strihat a tak mnozit?
Predem diky moc za rady
Jitka

Taky se mi to stává, ale pokud to rybám neškodí není důvod nic řešit. Osobně taky nevím, zda-li se jedná o problém, ale když se mi to už asi dvakrát stalo, po nějaké době ryby přestaly a rostliny se zregenerovaly. Nikdy nebyly nakonec napadeny tak, aby jim to způsobilo úhyn.