Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nove akvarko cca 1000,-

Caute,
Moje holka by si prala nejake akvarko, jelikoz bude mit narozky chtel by jsem ji to poridit jako darek..
Nemelo by byt velke.. spise mensi.. ted ma myslim male cca 5l.. takze neco okolo toho.. melo by to byt i s osvetlenim..
dale by sem se chtel zeptat zda-li existuje nejaka ticha filtrace vody. ted co tam ma tak to strasne huci a ty bubliny vydavaji sileny rachot a jeste se nedaji ani zeslabit..

v akvaristice se VUBEC nevyznam tak to prosim vemte v potaz..
Predem dekuji..

No 5 litrů není snad ani akvárko... Kolem 1000,- koupíte akvárium i s filtrem. Teď jen jestli budete kupovat všechno zvlášť nebo koupíte set. Sety jsou drahší, malé ve té ceně, ale je to všechno v jednom. Jinak se dá dost věcí koupit zvlášť, levněj na inzaráty atd... Nejlepší bude zajít do akvaristiky, tam vám poradí. Vynechejte bauhaus a podobné supermarkety.... Tichá filtrace existuje.
To máte filtr, který je poháněný vzduchovacím motorkem? Že tak bublá?

hmm, to mi zní jako nějaký Atman:-) Samozřejmě, že existují tiché filtry i regulovatelné, stejně tak vzduchovací motorky - tiché a s regulací. Většinou jsou ale o něco dražší než ty obyč - ne ale zas neúnosně. S touhle technikou mám dobré zkušenosti se značkou Newa - IMHO dobrý poměr výkon/cena.

Filtr ponořte celý pod hladinu ať nenasává vzduch a nebude tak rachotit. Jinak komplety jsou tady: http://www.akva-exo.cz/chovatelske-potreby/akvaris tika/akvaria/ podle mě je to poněkud drahé.... osobně bych to udělala takto, tady akvárko: http://www.sklorex-akvarium.cz/akvaria/klasicka-ak varia/ nebo se poptejte u vás ve sklenářství, někde lepí akvária http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/filtry-v nitrni/aquael/129/ plus něco takového http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/osvetlen i/kryty/267/

Ze své dlouholeté pexe mohu potvrdit, že čím je menší akvárko tím jsou větší starosti. Nejlepěí je tak 300l a víc, nic méně si myslím, že pod 150l nemá cenu ani pořizovat. Jednak je horší údržba a jednak je možná menší skladba ryb, rostlin a tvorby písku s kamením. Měl jsem tu čest zřizovat zákazníkovi nadrž na 1m3, po dokončení to byla paráda na oko. :-) S filtrací mám nej zkušenosti s belíkovým filtrem, menší a jednodušší údržba a je tichý. Samozřejmě takové srandy jsou dražšího rázu.