Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Chovala a odchovavala jsem je nekolik let. Krmila jsem prevazne zivym krmenim (patentky, naloveny zo…
JaBula 19.01.2010 13:47
JaBula
A když budu krmit jen mraženou potravou (patentky a další), bude to mít nějaký "negativní" vliv, neb…
Nemi 19.01.2010 14:53
Nemi
Furt lepší než krmit sušeným krmením...
Nery 20.01.2010 00:31
Nery
Moje roba si ted zrizoval male akvarium.. cca 5-8l. Mela tam jendu vetsi bojovnici a asik 5 neonek (…
Wlcak 20.01.2010 08:58
Wlcak
závojnatku narvat do 8mi litrový nádrže s dalšíma rybama? debrej masakr...
Nery 20.01.2010 23:43
Nery
ja akva vubec nerozumim a proto nemam akvarko.. ale holka to chtela skusit.. Ted musela dat bojovnic…
Wlcak 21.01.2010 05:41
Wlcak
když to tak čtu, tak jsem fakt ráda, že jsem ty naše dvě nedala dohromady :D. Já mám závojnatku, sam… nový
KoralovkaM 19.07.2013 18:00
KoralovkaM
Jistě...zatímco mít závojnatku v 15 a bettu ve 2 litrech je naprosto OK ::)............proboha lidi… nový
Réza 20.07.2013 01:44
Réza
Dobrý den, taky jsem si koupila samečka Betta splendens, mám jednoho v 5 l akvarium,bez filtru s jed…
Aneta0018 17.02.2010 21:55
Aneta0018
Hezký den...5 litrů je naprosto nevyhovující velikost snad pro jakoukoliv rybu, pokud do něj dáte fi…
Réza 26.06.2011 14:24
Réza
To tak ve snu.....:-) koupila jsem si prvně samce a pak jsem si přečetla, že potřebuje aspoň dvě sam…
runag 08.05.2012 20:04
runag
Já už koupil samic,horší je,že mladé,jak to většinou ve zverimexu mívají a u betty to nelze hned roz… nový
Honey55 22.01.2013 13:50
Honey55
Ahoj, mám dotaz. Máme akvárko 54 l s různými druhy ryb(paví oka, neonky, mečovky), dekoracemi i rost… poslední
zlatka 20.02.2016 14:08
zlatka

Chovala a odchovavala jsem je nekolik let. Krmila jsem prevazne zivym krmenim (patentky, naloveny zooplankton z "bezpecne lokality", obcas nitenky, v nouzi dokonce i na drobno nastrihane rousnice), pokud nic po ruce nebylo tak proplachlyma mrazenyma patentkama. Poter jsem rozkrmovala na zabronozkach, kdyz byla po ruce kultura trepek, tak jsem davala i je...

Moje roba si ted zrizoval male akvarium.. cca 5-8l. Mela tam jendu vetsi bojovnici a asik 5 neonek (nevim jakych,nevyznam se) dala pred ni zrcatko a na druhy den chudak posla.. sice se vsude pise ze zrcatko tam u ni nesmi byt cely den bo se dokaze dost unavit bo pred nim ,,machruje,,(nedokazal jsem najit to spravne slovo) a pote muze dojit k uhynu.. ale tim to asik nebylo nebot zrcatko pred ni bylo max 30min za cely den
Koupila si tedy mensi ale ta presne tosame dela i bez zrcatka na druhe ryby (neonky,1 zavojnatka a bojovnice) jako kdyby si chranila svoje teritorium.

když to tak čtu, tak jsem fakt ráda, že jsem ty naše dvě nedala dohromady :D. Já mám závojnatku, samotnou v 15l akváriu a pak bojovnici v tom malým dvoulitrovým akvárku přímo pro ně. Už jsem měla nutkání je dát k sobě, protože dvě akvárka a v každým po jedné rybce všem přijde na palici, ale ještěže jsem to neudělala.. :D

Dobrý den, taky jsem si koupila samečka Betta splendens, mám jednoho v 5 l akvarium,bez filtru s jednou umělou rostlinkou.Časem chci dokoupit i úkryt.Voda v akvárku se ale docela zakaluje,tak si chci pořídit i filtr.
Přečetla jsem si mnoho článků a informovala sjem se i ve speciálních obchodech na chov bojovnic, ale většinou mi každy obchod řekl něco jiného.
Rybka mi plave pořád nahoře.
Jak poznám zda-li jí nic není?
Děkuji za radu:-)

Hezký den...5 litrů je naprosto nevyhovující velikost snad pro jakoukoliv rybu, pokud do něj dáte filtr, bude ryba jako ve výřivce a chovat samce samotného bez samic...to ho docela lituji. To, že se jmenuje bojovnice neznamená, že musí být izolován od veškerých ryb, to znamená pouze to, že se o samice pere s jinými samci...

To tak ve snu.....:-) koupila jsem si prvně samce a pak jsem si přečetla, že potřebuje aspoň dvě samice, aby je hned neuhonil. Koupila jsem mu tedy dvě samice. Zezačátku ok a po hodině se jdu podívat a ryby samice už plavaly břichy nahoru. Takže jsem je rychle vytáhla a přemístila do jiného akvárka. A ty dvě samice taky pořád útočí a bojují spolu. A samec je neustále napadá aspoň přes sklo. Tak přemýšlím, zda dokoupit ještě další samice nebo co snima teda.....Ten samec už se asi nezmění, zřejmě byl od začátku zvyklí být pouze sám a ostatní ryby nesnese.....asi by všechny zabil.....tak teď babo raď.

Já už koupil samic,horší je,že mladé,jak to většinou ve zverimexu mívají a u betty to nelze hned rozeznat,takže jste si pravděpodobně koupila další samečky,kteří dorostli a jdou po sobě,nic nenormálního.Ten samotný sameček ostatním rybám nic neudělá,záleží teda jakým,to za prvé a za druhé, když už,tak orve vše co má dlouhé ploutve:-)..když se mi konečně povedlo trefit se do samiček, tak jsem rozdal dalších sedm kousků samců,akvárko jsem nedávno rušil,ale měl jsem tam mnoho druhů ryb a mezi nimy dvě samice a samce betty..všichni si myslí,že sameček má ty dlouhé krásné ploutve,omyl,to je šlechtěný,nebo tak něco,možná by jste se divila:-)..samice po sobě nejdou,nebo alespoň né fest,samci se uštvou,stane se,že se jeden druhému podřídí a zešedne,ale je to jen otázka času.

Ahoj, mám dotaz. Máme akvárko 54 l s různými druhy ryb(paví oka, neonky, mečovky), dekoracemi i rostlinkami. A máme i samečka bojovnice. Celou dobu byl v pohodě a teď poslední týden si hodně často lehá na listy rostlin. Můžeme mu nějak pomoc? Třeba změnou krmiva? Krmíme vločkovým a a bojovnici dáváme ještě granulky(pro ně určené).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru