Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mořské akvárko

Ahoj, chtěla bych se zeptat- je možné si pořídit mořské akvárko o objemu 60l? Slyšela jsem, že je tady problém s udržením teploty vody. Máte někdo zkušenost? Na kolik by mě zařízení akvárka vyšlo? Díky za odpověď, Nella

nepořizovat pro začátečníka minimalně 200 l čím menší akvárium tím huř se udrží pokud nemáš skušenosti se sladkovodním tak se do toho nepouštěj jinak začni studovat na Reef.sk je tam toho dost na přečtení popřídě se tam poptej, já sice mám moře ale stále jsem jen mírně pokročilí a určitě by bylo dobré navštívit nějákého mořského akvaristu který by byl ochotný všechno vysvětlyt atd...

Sladkovodní jsem měla tak 4 roky, takže nějaké ty zkušenosti už mám, ale je mi jasné, že mořské je daleko náročnější. Myslíš, že je reálné v něm chovat 2 klauny? Ty s udržením teploty v létě problém nemáš? Jinak díky za tip na web, mrknu tam..

Mořské akvárium není jen o teplotě vody. Je to náročné po technické stránce o dost více než sladkovodní. Chemismus vody ( odpařená voda se dolévá jen destilkou nebo demivodou), odpěňování, určitě je nutno se více věnovat pH vody, a já nevím co ještě. A 60litrů je hloupost.