Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vnejsi filtr vyrobeny po domacku

Ahoj

nekdy davno jsem v jedne restauraci videl akvarium ktere melo ve sve stojanove skrince schovane v podstate dalsi akvarium, ktere slouzilo jako filtr o obrovskym filtracnim objemu. Pro predstavu akvarium mohlo mit tak kolem 800-1000 litru a ta nadrz "filtr" takovou ctvrtinu z toho.

Prepad vody byl udelanej samospadem z hladiny, teklo to dolu pak prirozenou fyzikou ta voda pretejkala asi pres 4 nebo 5 prehradek s filtracnou naplni a pak cerpadlem zpatky do nadrze.
Vypadalo to desive ale majitel restaurace si to velice pochvaloval, jak udrzbou tak provozem.
Nebyly tam zadne specialni naplne, obycejnej molitan a nejaky pisek kameny a pod.

Chci se zaptat jestli s tim nekdo mate zkusenosti, jestli to mate, delali jste to, eventualne jestli je nekdo schopen poskytnou nejaky nakres, vypocet, mozne naplne a pod, budu moc rad.

Predem dekuji, planuji ted stavet velkou nadrz cca 800 litru a rad bych to taky takhle udelal.

DKK

Taková mořská akvária si bez popisovaného filtračního systému ani neumím představit, je to běžný způsob hlavně biologické filtrace.
Já mám rád druhý tip(vedle nebo v pozadí za hlavní nádrží s vyrovnávanými hladinami), zasadíte li do foltračního média emerzní Echinodory a podobné žrouty, kolikrát není potřeba měnit vodu ani u akvárií tipu malavi :)