Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potrebuju kompresor a vodni kaminek?

predem diky za odpoved... koupila jsem pro sve deti akvarium typ:aquadream 60 (54l) tento typ ma na zadnim skle na pevno pridelanou jakousi plastovou trikomorovou "vanu" na tzv. bioboxfiltr,prvni dil ma otvory kterymi vteka dovnitr voda a je tam taky zaintegrovany ohrivac vody s termostatem... z prvni komory se vrchem dostava voda do komory druhe v te je ten filtr, ktery se sklada se ctyr boxu v jednom jsou raselinove granule a v tech ostatnich penovky ruznych hrubosti .. s komory 2 spodni casti odteka voda do nadrze 3 ve ktere je jakasi pumpa, ktera spolu s hadici vycerpava vodu s akvaria ... podle vyrobce uz nepotrebuju kompresor se vzduchovym kamenem ale mne se zda ze nektere ryby plavou hodne u hladiny...
podle vyrobce ma voda z pumpy vychazet zhruba 2cm pod hladinou ale tim se dle meho nazoru neokyslicuje?nebo se mylim? jsem naprosty amater...jinak by mne zajimal vas nazor jak maji byt ulozene ty filtrovaci boxy nahore raselina nebo penovka? rozsypalo se mi to nez jsem to tam ulozila do te komory a nepamatuji se jak to ma byt a na navodu to neni vysvetleno.... a tedy jeste jednou k me puvodni otazce co si myslite potrebuji tedy ten kompresor s kaminkem?

dekuji za rady... takze abych to shrnula .. nastavila jsem proud z pumpy na nejvyssi moznost prutoku a dala vyvod proudu na stranu tak at je cerena voda a vznikl potrebny proud...akvarium je viditelne cirejsi a ryby uz neplavou u hladiny...
rostliny jsme meli 3ks s vyhodnky, takze jsem je vice rozsadila po akvariu at se citi ryby lepe... co se tyce poctu ryb mame jich asi 12ks na 54l male sorty jako napr.5 pavich ocek, parek kominicku,parek mecovek 3 prisavky,a jednu oranzovou malou rybku druh neznam..a sneka zluteho
krmim 1x denne malinko mezi dva prsty
svitim zhruba 12 hod a filtr a topeni jede 24h teplota vody 25-26´C
doufam ze delam vse dobre...
zatim zahynuly pouze 2 ryby takze relativne dobre skore...

jinak nechapu system ph nevim kolik je spravne pro muj typ ryb...

pri zrizovani akvaria jsem necekala 2 tydny jak je to spravne...to jsem se dozvedela bohuzel pozdeji az byly koupene ryby... tak jsem si vzala s obchodu nekolik litru akvarijni vody,na dno akvaria jsem dala jakysi zaklad pro rostliny, pak sterk, pak rostliny a dekorace, jak jsem jiz rekla pouzila jsem na zaklad vody vodu s akvaristiky a dolila pitnou stolni vodou balenou pridala jsem zive kultury do filtru jak mi poradili a dala jakysi pripravek na ochranu slizu ryb a hnojivo pro rostliny pak akvarko zapla a pustila filtr a ohrev
vlozila ryby se sackem na aklimatizovani na 30 min do vody a pak je tam pustila a dej se vule bozi... no snad to ty chudery prezijou... dam vedet...

1/ kaminek a kompresorek neni potreba
2/ jak bylo psano voda se okyslicuje proudenim nikoliv bublinkama jak je mylne povazovano
3/ pridavat do akvarka vodu z akvaristiky je smrtelny hrich!!!(velmi velke riziko zadeni nemoci)
4/ slozeni vrstev ve filtru ma cenu resit pri nadrzich ne takovych malych akvarkach s tak jednoduchymi rybickami. Byt Vama raselinu pryc, mozna bych kdyz uz zauvazoval nad keramickymi valecky ktere maj porezni povrch a bakterie zijou v porech
5/ prilevani "startovaci" sady do filtru mi pride jako krasny tahak penezenky na neznale zakazniky, kazde akvarko se casem zabehne samo
6/ resit PH ve Vasem pripade uplny nesmysl, opet jenom vyhozene penize za testy a starosti, v tak malem akvarku se to neresi, navic rybicky co jste popsala jsou schopne prezit temer v jakychkoliv podminkach :)

tak hodne zdaru

DKK

prilevani "startovaci" sady do filtru mi pride jako krasny tahak penezenky na neznale zakazniky, kazde akvarko se casem zabehne samo

Jj, já bych zdůraznil slovo "časem". Bohužel je z 80% běžná praxe, že člověk chce akvárko s rybama hned:-/ V takovém případě bych to viděl jako efektivní a bezbolestné urychlení celého procesu. Ne každý chce čekat 2 týdny, zejména jedná-li se o akva pro děti - ty chtějí ryby, nikoliv koukat na prázdné akvárko. Myslím, že ta stovka navíc se ani nedá nazvat kasovním trhákem:-)