Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ancistrus zlaty - cervena skvrna, plisen?

Ahoj

poradite nekdo? Nemoci se mojim rybam dlouhodobe vyhybaji, bohuzel cca pred 2. mesici jsem poridil 4 kusy samicek zlatych ancistrusu.
Na temene hlavy se jim ted vytvorili takove divne tvary, cervene zarudle jakoby podkrvene ve tu skoro trojuhelniku. Jedne z nich z toho dokonce trci neco jako fontanka vaty ... jako kdyz prska velryba. Lepe neumim popsat pokusim se kdyz tak vyfotit. Jinak je normalne aktivni, zere, plave zije jako ostatni.
Nemate s tim nekdo zkusenosti?
Napadlo mne jeste jestli se nemohla odrit, poranit pri vytirani v dutine a ted to chytla plisen?
Dekuji vsem za postrehy.

DKK

tak to je ozaj už mechanické poranenie so sekundárnym zaplesnením,na to by malo stačiť zakúpenie nejakého bežne dostupného dezinfekčného prostriedku v akvaristickej predajni-niečo na báze malichytovej zelene,prípadne použiť chloramphenicol,tetracyclin/penicilin....treba vypozorovať,či tie zranenia si nerobia ancistrusy navzájom,často sa medzi nimi vyskytujú netolerantné jedince,ktoré za svoj revír považujú celé akvárko a pokial je k dispozícii málo úkrytov,vedia v krátkom čase vyčistiť akvárko nielen od rias ale aj od ostatných jedincov svojho druhu

tak v piatok som vymenil vodu a prisolil (4 polievkove lyzice na 120 litrov, radsej opatrne) a dnes som sa vratil po vikende je to na ustupe ... tak vyzera ze to bude nejaka plesen, tipujem to teda na to poranenie navzajom. uvidime. Kazdopadne diky za nazor a radu.
Vela uspechov

Dusan