Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké rostliny "amazonie"

Ahojky známíse zbavoval akvária a tak jsem si říkala,že to zkusím. Když jsem ale začala nastudovávat literaturu, šla mi z toho hlava kolem a tak jsem si řekla, že se s někým poradím.
Mám akvárium 60x35cm 90l.Světlo, filtraci i topení to má.
Přemýšlela jsem nad Amazonii, vybrala jsem si rybičky neonky a cichlidky nebo jak se to píše.
Ale nevím jaké rosliny a kolik mám zvolit,tak aby akvárium fungovalo samostatně.
Docela by mi i bodla rada kam je umistit.

'Dík za radu

Ahoj,

dozadu se jistě bude dát umístit nějaká ta egeria nebo cabomba, obojí vyšší rostliny, drobnolisté. Rovněž z vyšších rostlin je do amazonského biotopu obrovský výběr z rodu Echinodorus - mohutné kytky!
Osobně bych se nebránil do akva umístit i nějaký ten anubias na kořenu, není to sice JA, ale jsou to vděčný a téměř nesmrtelný kytky;-)

Tak jak píše Arutha....obecně platí vyšší rostlinky dozadu, menší dopředu. Jinak třeba stránky Aqua-daho uvádí u rostlinek jak výšku tak místo výskytu. Je třeba vzít na vědomí kolik světla(W) máte na 1 litr vody a podle toho vybrat.Držím palce ať se vše podaří!